[]

Vergi affı

Pandemi sebebiyle bozulan iktisadi şartlardan dolayı tahakkuk ve tahsilatlarda düşüş var daha önce vergi yapılandırması yapıldı fakat tahsilatta beklenen hedef tutmadı bir çok mükellefin yapılandırma hakkı bozuldu mevcut durumda yakın zamanda vergi affı çıkacağını düşünüyorum bu konuda yorumlarınız nedir?
 
2023 seçimleri öncesi çıkar hocam.


  • drako  (07.09.22 15:08:28) 
Bende öyle düşünüyorum mevcut şartlarda rakamlara bakılırsa af kaçınılmaz görünüyor bu defalık yapılandırma değil 5 yıllık af geleceğini düşünüyorum hatta KHK borçlarının da silinip hibe edileceğini düşünüyorum. Çok kapsamlı aflar geliyor.


  • beemaker  (07.09.22 15:12:19) 
KHK yazmışım KYK borçları olacak. Bu arada KHK'da seçim öncesi KHK konusuda çözülecek sanırım


  • beemaker  (07.09.22 15:13:47) 
iktidar secim icin su an her seyi yapar. icra affi diya bir sey ben ilk defa duydum daha once ne zaman ciktigina dair de bir bilgi bulamadim internette. vergi affi zaten her 2-3 yilda gelen bir af. buyuk ihtimalle faizler silinip, ana paralari da bilmem kac esit taksite bolerler.


  • duyulmasi gerektigi kadar  (07.09.22 15:49:15) 
Aralık sonuna kadar kapsayacak dönemi kapsar,
ilk taksit vergi için ocak sonu,
sgk için şubat sonu şekilde olur.

sonra ocak 2023'te ocak sonunda tekrar uzatma girer ve şubat sonuna vergi de ödenecek şekilde revize edilir bir kereligine.

sonra devam.
  • liberal  (07.09.22 17:49:04) 
duyulmasi gerektigi kadar, icra affı pandemi sonrası bozulan iktisadi şartlardan dolayı bir nevi hibe. Bunu hangi iktidar olsa yapardı zira bilmem kaç milyon icra dosyası birikmiş bu idari olarak zorunluluk aynı şekilde vergi affı ve genel af adli ve idari olarak zorunluluk. Vergi tahakkukları, tausilatlar ve bozulan yapılandırmalar ortada. Sizin 2-3 yılda bir yapılıyordu dediğiniz vergi affı değil vergi yapılandırmasıdır fakat ben bu sefer vergi affı çıkacağını düşünüyorum.

KHK, eyt, vergi affı, genel af, ehliyet affı, KYK borçlarının affı, imar affı, adli sicil affı, banka sicil affı, kamu bankalarının kredi faizlerinin silinmesi gibi Arap saçına dönmüş elzem meselelerin 2023 seçim öncesi çözüleceğini düşünüyorum.
  • beemaker  (07.09.22 22:26:35) 
Cari yıl tahakkuk tahsilat oranlarında düşüş yok. Tahakkuk tahsilat oranlarında bir performans düşüklüğü af kanununun gerekçesi olamaz.


  • mevsimler  (07.09.22 22:41:47) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.