Evde spor / Günlere ayırmak hakkında

Merhaba, evde spor yapmak istiyorum. Kol bacak popo ve karın çalışacağım. Her gün hepsini yapmalı mı yoksa günlere ayırmalı mıyım? Günlere ayıracaksam hangisini haftada kaç kez yapmalıyım?

Bacak ve karın pztesi Perşembe

Sırt ve kol salı cuma

Belini ve sırtını güçlendirmeni tavsiye ederim dik durmanı sağlar ve boyun bel ağrılarını önler. YouTube dan seç beğen çok kısa olmayan antrenmanları. Seviyen başlangıç ise beginner videolarını seç ki onlar dahi zor gelecektir. İki hafta sonra kolay gelmeye başlar. 5 dakikalık warm up ısınma videoları var antrenman öncesi yapmanı tavsiye ederim sakatlık önleyici olarak.
  • hasmetizm 2046  (07.09.22 14:58:42)
Hocam haftalık yoğunluğunuzu bilmiyoruz ki. Ben hafta sonu ağırlık ile kalça çalışıyorum. Böylelikle hafta içi -kendimce- daha kolay bulduğum karın, bel, bacak çalışıp hiit’e zaman ayırıyorum. Parça parça yerine tek veya iki bölgeyi çalıştırıyorum.

  • ruhen hastayim ben  (07.09.22 15:43:32)
aslında bunun tek bir kesin doğrusu yok. kişiye göre değişkenlik gösterir. bir de ekipmanlı çalışılıp çalışılmayacağına göre de değerlendirmek gerekir. ben başlangıç olarak full body başlardım sizin yerinizde olsam.

1er gün arayla çalışmak daha iyi bir seçim olur full body çalışırsanız.
  • arma aski  (07.09.22 15:50:33)