Ehliyet kursu olmadan direksiyon dersi alabilir miyim?

30 yaşındayım, araba kullanmayla alakalı korkularım var (bunu nasıl hareket ettirip kontrol ettireceğim, viraj nasıl dönülür vs vs) bu zamana kadar da beceremem zaten diye hiç denemedim. Ama terapi aldım ve yavaş yavaş “aslında öğrensem fena olmaz” diye düşünmeye başladım.

Ama kendimi denemek istiyorum ve ehliyet kursu öncesi pratik direksiyon dersi alabilir miyim diye merak ediyorum. Yardımcı olabilecek biri var mı?

Alırsın tabi. Bütün ehliyet kurslarının özel direksiyon dersi hizmeti var.

  • Mirket  (06.09.22 17:10:59)
Ehliyetsiz birine trafikte ders vermek yasak olsa da veren bir hoca bulursunuz herhalde. Veya trafikte değil de boş bir arsa gibi bir yerde ders verebilir.

Fakat daha doğru görünen ehliyet kursuna gitmeniz. Ehliyet kursunda zaten direksiyon dersleri var (gerçekten var mı, kaç saat diye sormayı atlamayın) eğer o dersler size yeterli gelmezse yine özel ders alırsınız. Hem hocaları da tanımış olursunuz ve iyi anlaştığınız bir hocadan ders alırsınız.
Büyük ihtimalle ekstra ders almaya gerek kalmayacak. Kurstan sonra ehliyeti alıp yavaş yavaş kullanmaya başlayacaksınız.

Hem kursa yazılmış olmak sizi de mecburen harekete geçirmiş olur.
  • michael_knight  (06.09.22 17:24:08)
Ehliyet kursu öğrencisi ya da ehliyetli değilseniz kimse size trafikte ders vermez bence. Eş dost anca. Direkt kursa yazılmak daha mantıklı.

  • elorelia  (06.09.22 17:25:19)
şehir yazmamışsınız ama kursa gittiğinizde ordaki eğitmenler ek iş niteliğinde ilgilenirler. en kötü sahibinden de onlarca ilan var.

ha hali hazırsa süper bir eğitim beklemeyin ama kursa yazıldığınızda teorik ardından da pratik eğitim alacaksınız.
  • tenyalar bagirsakta yasar bagirmasakta  (06.09.22 17:51:18)
şu duyuruyu yazamayacak kaç tane mal koca kamyon, tırları kullanıyor sen mi kullanamıycan

yazıl kursa git al ehliyetini
  • duyurukullanıcısı  (06.09.22 17:55:17)