[]

Ram dolu diye mavi ekran verir mi?

Düşük rami olan (ryzen3, onboard ekran kartı, 4gb ram, 2019 windows 10 yüklü ve güncellemelere tamamen kapalı) bir asus laptop aldım, sıfır. Aynı anda birkaç program çalıştığında donuyor ve mavi ekran vererek kapanıyor. Cihazın hiçbir problemi yok iken sadece ram’i dolduğu için bu problemi yaratması normal mi?
 
mavi ekran hata kodunu gormeden kesin bir sey soylenemez
ama yanlis hatirlamiyorsam bayagi bir sure once (1-1.5 yil) server 2016 ve windows 10'da ram allocation konusunda bir sikinti vardi ve ram'i dolduran programlari kapatsan bile deallocate etmiyordu, sonuc olarak overflow olamayacagindan dolayi mavi ekran veriyordu. iste 1-1.5 yil sonra buna yonelik bir update yayinlandi ve sorun giderildi.
guncellemeleri ac. onlarin hicbiri bosuna ve cihazi eskitmeye yonelik degil. guncellemelerin otomatik olmasindan rahatsizsan guncellemelerin otomatik yapilmasini kapatabilirsin

edit: eklemeler
  • nibba  (06.09.22 16:37:48 ~ 16:40:29) 
Normal değil. Muhtemelen donanımsal hata var.


  • himmet dayi  (06.09.22 16:38:02) 
Hiçbir mavi hata normal değildir.


  • melancholia  (06.09.22 17:31:42 ~ 17:32:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.