banka kredileri

bankalar sanırım araçlar için %70'ine kadar kredi veriyor. neden böyle? %30 için ihtiyaç kredisi çekilir mi? kredi skoru olmayan ilk defa kredi çekecek birine çıkar mı? çıkmazsa kredi skoru ne kadar sürede bir noktaya çekilir?

Aylık belgeleyebildiğin gelirin yarısı kadar kredi ödemesi yapabiliyorsun. Yani 20 bin gelirin var , sadece 10bine kadar kredi ödemesine izin verecek kadar kredi veriyor tüm bankalar.Bu ödeme hesabı üstündeki tüm kredilerin toplamına göre oluyor tabi ki. Ancak taşıt kredisinde kefille vs bu miktarı artırabilmen mümkün oluyor bazen.

  • adventchant  (05.09.22 19:26:05)
bddk yönetmeliğine göre kasko değeri belli bir sınıra kadar olan araçlar için araç bedelinin yüzdesine göre kredi veriliyor. google'da taşıt kredisi sınırlaması diye aratırsan görebilirsin. kredi skorun 5000 de olsa, ayda 500 bin tl de kazansan taşıt kredisi için yeni kural böyle.

  • roket adam  (06.09.22 13:35:29)