[]

Yeni internet aboneliği

Merhaba,

taşınıyorum ve yeni yerde yeni bir internet abonelik başlatacagım.

seçenekler,

firma adı, mbps, ilk 6 ay, sonraki 18 ay.

kablonet, 24 mbps, 78 TL , 118 TL

Turk.net 76 bmps, 169,90 TL

Vodafone, 24 gbps, 46 TL, 102 TL

hangisini seçmeliyim.

24 çok az 35 al der misiniz?

 
Eğer imkanınız varsa taşınacağınız yerde insanlar hangi firmayı kullanıyor onu bir araştırın. Lokasyona göre çok değişebiliyor kullanıcı deneyimi.

Hız konusu ise sizin ihtiyaçlarınızla ilgili. Streaming platformlarında ultra HD içerikleri takılmadan izleyebilmek için 25+ bir bağlantı hızı iyi olur.
  • pispinti  (05.09.22 17:07:23) 
Kablonet varsa hiç bir şeye bakma.


  • neymis  (05.09.22 23:35:35) 
Kablonet'in olduğu yerde ADSL seçeneklerine bakmazdım. Hız olarak benim için 50 altı oldukça sıkıntılı geliyor. Ama tabiki kullanım şekilleri de kişiden kişiye değişiyor.

Streaming olacak ise 24 yetersiz kalabilir. Zira 24 maksimum değer her zaman almanız da mümkün olmayacak.
  • yeninesiltupcu  (05.09.22 23:51:43) 
kablonet ile fiber internet arasında ne fark var ki? fiberler de kendi kablosunu döşemiyor mu?


  • liberal  (06.09.22 14:27:26) 
Fiber derken? Sokağa kadar gelen fiberden bahsediyorsan, yani fiber altyapıdan, o neredeyse bütün merkezi yerlerde bulunuyor. Şimdi asıl soru şu;
Senin evine telefon kablosu ile gelip ona bağlı modem ile internet sağlanacaksa o ADSL/VDSL'dir
Kablonet, evine kadar, TV'ne de bağlanan koaksiyel kablo ile gelir.
Fiber ise evine kadar yada bazı yerlerde binana kadar fiber ile gelir. Bina içi dağıtım da fiber ya da network kablosu ile olur (CAT6 vs.)

ve evet bunların hepsinin arasında fark var. yukarıda saydıklarının fiber altyapılı ADSL olduğu tahmin ediyorum. Bu durumda da kablonet en azından benim için daha mantıklı bir seçenek olacaktır. Çoğu durumda kablonet altyapısı oldukça iyi çözüm sağlıyor.

Bu arada tabiki komşuların görüşleri de önemli.
  • yeninesiltupcu  (07.09.22 16:01:09 ~ 16:01:39) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.