[]

kamuda mühendis maaşı ne kadardır?

13300 başlangıçlı görünüyor, özellikle ankara genel merkez bakanlıklarda da böyle mi? ek ödeme ya da bişey olmuyor mu? çok düşük değil mi yahu
 
Hem düşük değil hem düşük. Neden düşük değil? Özelde başlayan mühendis 6 7 bin lira alıyor başlangıçta. 13 bin iki katı oluyor. Başlangıç için durum bu. Daha sonra özeldeki mühendis tecrübe kazandığı için zaman geçtikçe 15, 20, 30 bin lira almaya başlıyor. Bu sefer de devletteki maaş düşük oluyor. Özelde yıllarca çalışıp departman müdürü, fabrika müdürü olmuş kişilere göre çok düşük. Ama yeni mezun mühendise göre iyi. Çizdiğin yola bağlı kısaca.


  • dissendium  (04.09.22 01:56:02 ~ 01:57:36) 
Başlangıç maaşı o. Her yıl bir kademe, her 3 yılda bir derece alacaksın. Kademelerle bir tık, derecelerde daha bir tatmin edici artış olacak. Sözleşmeli değil de kadrolu personelsen ömür boyu garanti işin olacak. Ev sahipleri ev kiralarken seni tercih edecek, ayrıca memur kefil istemeyecek. 3. dereceye düştüğün anda yeşil pasaportun olacak. Bunları da hesaba kat.


  • Mirket  (04.09.22 11:10:15) 
Ankara için başlangıç normal. Bizim şirketin fabrikası başlangıç buna yakın veriyor.

Tek sorun serbest piyasa yok iste. Fransa'da da aynı olay var. Devlet maaşları düşük ama garantili, çalışma saatleri az, daha çok tatil var falan.

Eğer ben daldan dala atlarim, kendimi çok geliştirmek isterim vs derseniz devlet ideal değil.
Ama devletin su güzelliği var, Türkiye'de bilmiyorum; devlette yükselen kişiler özel sektöre güzel paralara geçebiliyor. Devlet bilen adam genelde iyidir mantığı ile.
  • logisticsmanager  (04.09.22 12:45:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.