[]

Genel af

Kulislerde genel af çıkacağı beklentisi var bu konuda düşünceniz nedir?
 
Suçlu olan cezasını çekmez, borçlu olan borcunu ödemez. Mükemmel düzen. Her türlü af kamu düzenini bozar bana göre.


  • biravekahve  (03.09.22 11:26:25) 
konu hakkında bilgim yok ama genel aftan ziyade 2020'deki infaz düzenlemesi yapabilirler


  • paintov  (03.09.22 11:42:10) 
Devlet kendine karşı işlenen suçları affetsin affediyor da zaten. Ama sen gidip milleti soyan yaralayan ölen insanları hapisten cikardigin zaman toplum huzurunu, barışını, ceza hukukunun temel ilkelerinden olan caydırıcılıgi, suçlunun rehabilite edilmesini, hukuk güvenliğini hiçe saymış oluyorsun.

Tabi ki genel af çıkarılmamasi gerekir. Yalnızca düşünce suçlarından dolayı içeride olan insanların çıkarılmasi gerek bunun için de affa gerek yok zaten hukuksuz içeride tutuldukları için.
  • sanguine  (03.09.22 12:17:31) 
O kulis kim merak ediyorum, ağır ak partili değilse konuşur herkes öylesine. Sonuçta yetki ak parti de ne derlerse o

Adli suçlarda af MHP ak parti olumlu etki yapar. Ama af yerine infaz düzenlemesi de yetiyor bu tiplere

Siyasi suçlara af çok absürt geliyor yaptıkları cürümlere kıyasen. Yani dere tepe düz gidiyorlar insanları haksız yere suçlamak için. Yok terör yok cb hakaret. Neden affetsinler ki bu ayrımcılık kutupçuluk işe yarıyor ki yapıyorlar.
  • yeahbutso  (03.09.22 12:35:32) 
Genel af değilde infaz düzenlemesi gelir gibi. Yani 5 yıl aza indirirler vs. 2020 de yapılan gibi ama daha geniş kapsamlı bir şey olabilir.


  • ihanet kac kisilik  (03.09.22 12:40:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.