Erkekler saçlarınızı sabah nasıl düzeltiyorsunuz?

her sabah fön mü mesela? suyla ıslatıp tarakla mı düzeltiyorsunuz? veya vax mı kullanıyorsunuz?

saçlarımı uzatırken o iğrenç az uzun zamanlarda her sabah yıkayıp kuruturdum, sonra jöle wax allah ne verdiyse dalardım.

  • teritori  (02.09.22 09:38:48)
bere takıyorum ben

  • gameofannen  (02.09.22 09:44:55)
Havlu ile kuruladıktan sonra çok az nemli iken elle şekil verdip sprey sıkıyorum. Taft saç spreyi, 4 numara.

  • himmet dayi  (02.09.22 09:46:10)
her sabah duş alıyorum. taramıyorum. havlu ile ıslaklığın çoğunu alıyorum. saç kurutma makinesi ile çok kısa kurutuyorum. nohut tanesi kadar da wax sürüyorum.

  • gabe h coud  (02.09.22 10:30:58)
düzeltmiyorum. çünkü saçım yok, kelim. yazmak istedim.

  • sorucu  (02.09.22 10:39:30)
sadece fön ile önleri havaya kaldırıyorum dışarı çıkarken. tarak/wax vs yok

  • jelly bear  (02.09.22 11:29:47)
bu arada bir şey belirtmek isterim.
herkesin saç stiline göre bir yöntemi vardır.
mesela benim saçlarım ince telli ve dümdüz. lepiska gibi.
o yüzden sadece fönle havaya dikmek, az bir jöleyle idare etmek gibi bir şey söz konusu değildi. mutlaka en az iki parmak boğumu jöle ile düzeltiyordum.

bu değişkenleri de göz önünde bulundurmak gerekir.
  • teritori  (02.09.22 11:55:48)
Benim çok bir çarem yoktu açıkçası, borumsu lüleli kıvırcık karma bir saçım vardı. Kestirdim kurtuldum.

Yapabileceğim tek şey ellerimi hafifçe nemlendirip yatışması için nazikçe masaj yapıp lütfen kendine gelir misin diye rica etmekten ibaretti.

Genel olarak gece yatarken önlem almaya çalışıyordum, örneğin banyo yapıp havlu sarıp uyuyunca sabah kalkıp biraz avuç içleriyle açmak yeterli oluyordu, hem de yumuşak oluyordu saçım. Ama hergün de havluyla yatılmıyor.
  • akhenaten  (02.09.22 16:38:55)
Her sabah fon. Baska turlu olmuyor, oyle duzgun bir sacim yok.

  • stavro  (02.09.22 21:04:03)