[]

thesis ve dissertations farkı

Yeni master'a (msc) başlayacağım sene sonu dis. yazacağız merak edip baktım da ikisi birbirinden çok farklı şeyler olarak görünüyor ben hemen hemen aynı şey sanmıştım. Temel farkları nedir? dis için phd öncesi veya phd esnasında yazılır gibi bişey var ama anlamadım açıkçası.

sonrasında phd falan yapmayacağım


 
o vakit sene sonu thesis yazarsiniz buyuk ihtimalle. dissertation dense bile aldanmayiniz master'da dissertation yazilmaz. en kolay fark yukarida da bahsedildigi gibi, master-thesis, doktora-dissertation.

ozunde de farklari iceriklerinden geliyor. tez bir konudaki yetkinliginizi gostermek icin yazilan bir rapor bir makale gibi iken dissertation yeni bir arastirma, sonuc icermek zorunda. savunmak zorundasiniz onu falan.
  • gel gel sarisinim sag yap gel  (02.09.22 09:33:47) 
iyi sallamış cevap verenler. şu anda master sonu dissertation yazarken bi güldüm.


  • bussuru1  (02.09.22 17:55:05 ~ 17:55:24) 
@bussuru1, doğrusunu açıklayın da bilelim


  • avatar is back  (02.09.22 17:57:36) 
bulunduğunuz ülkeye, bazen üniversiteye göre değişiyor dissertation/thesis ayrımı. bazı ülkeler master'da dis bazıları master'da thesis bekliyorlar. amerika'da yapacaksanız master'da thesis doktorada dis yazarsınız fakat bunun istisnası olan üniversiteler var. özetle, master=thesis doktora=dis diyemeyiz.


  • bussuru1  (02.09.22 18:19:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.