[]

dünya mutfağı

farklı bir ülke mutfağından bir şeyler yemek istiyorum. hindistan, orta doğu, meksika dışında sevdiğiniz bir yemek önerir misiniz?
 
Uzak Doğu mutfağı olabilir. Acılı ekşili çorba üzerine suşi.

Ben İtalyan çok severim. Ama onlar zaten aşırı popüler. Ravioli ya da lazanya denenebilir denenmediyse.
  • himmet dayi  (01.09.22 17:39:57) 
Egzotik mutfakları iyi yapan restoranı türkiyede bulmak zor. Pad thai olabilir mesela, ben orijinalini yemediğim için kıyaslayamam ama bikaç yerde denedim pek beğenmedim. Nişantaşında noy diye bir tayland mutfağı restoranı var gidilecek listemde, orada iyidir belki.


  • Bruce  (01.09.22 17:47:55) 
mutfak olarak çin, kore ve vietnam mutfaklarını seviyorum ben.


  • king lizard  (01.09.22 19:17:00) 
Hindistan'a yakın ama aynısı değil, Nepal mutfağı. Taksim'de Nepal Everest Kitchen var, şefi Nepalli ufak bir yer, yemekleri gidip Nepal'de yiyeceklerinize çok yakın.

Endonezya mutfağı deneyebilirsiniz. Warung Nusantara'yı önerebilirim.
  • kobuzchu kiz  (01.09.22 21:40:41 ~ 05.09.22 15:58:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.