[]

Cafe/restoranların menülerine ulaşmak?

Malum artık çoğu yerin menüsü QR kod ile geliyor ve genelde kendi sitelerinde bir yerlerde vs. tutuluyor.

Google'a nasıl bir sorgu yazdığımda menülerine ulaşabilirim? Menülerin olduğu sayfaları/siteleri Google indexlemesin diye saklıyorlar mıdır yoksa?


 
tam çözüm degil belki ama google maps yorumlarında güncel menü fotoğrafını paylaşıyorlar genelde. aynı yerde bazen menüleri kendileri de paylaşıyorlar ya da instagram hesaplarında.


  • orient blue  (01.09.22 15:43:31) 
zomatoda menüler oluyor


  • eja  (01.09.22 16:38:46) 
Zomato +1


  • dreamnesiac  (01.09.22 20:01:39) 
google'a şu satırı olduğu gibi yazın ve arayın:

site:dijital.menu
prnt.sc


digital.menu diye bi yazılım var. bir çok cafe restaurant bunu kullanıyor.
kimisi ilkel şekilde pdf indirtiyor telefona, kimisi başka menü yazılımları kullanıyor. bu sorgu ile digital.menu kullanan yerleri ve menülerini görmüş oluyorsunuz
  • biseysorcaktim  (01.09.22 21:31:09 ~ 21:34:04) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.