İntihar düşüncesinde olan birine yardım

Benden oldukça uzak bir şehirde yaşayan önemli bir arkadaşım intihar etmekten bahsediyor. Nasıl yardım etmeliyim?

acı çeken insanın bedeni açı çekmez, ölmüş birine bıçak soksan acı hisseder mi hissetmez. şu anda intihar etmek istemene sebep olan acıyı ruhun çekiyor ama sen intihar ederek bedenini öldürüyorsun. bedenin öldükten sonra bu acı geçmeyecek ruhun acı çekmeye devam edecek bunları düşün ve ertele sonra intihar etmene sebep olan şeyi nasıl sonlandırabiliriz bunu konuşalım.
Benim yazdığım şekil biraz sert gibi oldu sankı ama artık kendi dilinizle hafifleterek söyleyebilirsiniz.

Tam ismini ve alanının hatırlayamadığım bir profesörün konferansına katılmıştım da orda anlatmıştı.
Bir ablamız var 99 depreminde eşini eşi istemediği halde zorla düzce'ye düğüne götürüyor o gece depremde eşi ve çocukları vefat ediyor. Kadın intihar edecekken danışmanı olan profesörü arıyor. Profesör aşağı yukarı yukarıda yazdıklarımı söylüyor ve ablamız intihardan vazgeçiyor hatta kısa süre sonra hiç gidemediği eşi ve çocuklarının mezarını ziyaret ediyor.
  • metos  (01.09.22 15:21:17)