Bilgisayar

Merhaba,

Mimarlık fakültesi mezunuyum ve yüksek lisans yapıyorum. Bilgisayar almayı düşünüyorum. MacBook kullanan var mı? Nasıldır? Programları kaldırır mı? Aynı anda birden fazla programın çalışması durumunda donup yavaşlar mı?
Aynı fiyata başka bir bilgisayar alsam daha mı mantıklı olur? Aklımda dell vardı ama Türkiye’den çekilmiş. Bilgisayarda sıkıntı olması durumunda orijinal parça bulma sıkıntısı olacak diye vazgeçtim. Asus N7400 istiyordum ama güvenli satıcı bulamadım.

Yardımcı olabilir misiniz? :)

www.apple.com

2400 dolara bunu 32gb ram'le alırsan sanıyorum ki çalıştıramayacağın şey olmaz. tabi kullandığın yazılımın macos sürümünün olduğundan emin olman lazım. 3ds max yok mesela.
  • alperz  (01.09.22 11:16:49)
m1lı herhangi bir macbook al rahat et

  • jelly bear  (01.09.22 11:21:07)
Öncelikle hangi programları kullanacaksın ve onların mac versiyonu var mı ona bak. Eğer lazım olan programlar mac'te varsa ve kullanabileceksen mac deneyebilirsin, ama yoksa veya kullanan kimse yoksa tanıdığın mac macerası hüsran olabilir.

  • roket adam  (01.09.22 11:51:49)