Trafik cezası tebliği

13 Ağustos'ta araç plakasına yazılan şekilde ceza yedim. Direkt o gün, radara girdikten birkaç saat sonra ceza SMS ile bildirildi. Ayrıca e-devlette de gelen kutusuna 'Tescil Plakasına Yazılan Ceza' diye bildirim geldi. Ancak tarafıma resmi tebligat ulaşmadı. Ben bu cezayı şimdi ödemek istersem (15 günden fazla oldu) beyanlı bir şekilde %25 indirimli mi ödemeliyim. Yoksa gelen SMS tebliğ tarihi olarak mı geçer?

deneyebilirsin online sistemden

  • jelly bear  (01.09.22 10:47:40)
"Beyanla Trafik Para Cezası Ödeme - e-Devlet" üzerinden ödeme işlemlerine gidin. orada varsa indirimli tutar karşınıza çıkacaktır.

  • lazpalle  (01.09.22 10:53:52)
arkadaşlar online sistem tebliğ tarihini senin girmeni istiyor. zaten onu soruyorum. SMS gelen tarih mi tebliğ tarihi yoksa tebligat gelmediği için bugünün tarihini mi giriyoruz?

SMS tarihini girersem indirim ortadan kalkıyor. Ben tebligat gelmedi diye bugünün tarihini girip indirimli ödersem ileride 'eksik ödemişsin' derler mi?
  • himmet dayi  (01.09.22 10:54:17 ~ 10:59:49)
hocam daha iki gün önce ödedim. tarih girmedim sadece beyan seri no ve plaka girdim diye hatırlıyorum.

edit: aynı sayfaya baktım herhangi bir tarih mevzusu yok.
i.ibb.co
  • lazpalle  (01.09.22 11:00:16 ~ 11:03:56)
tebliğ tarihi sormuyor ki

  • jelly bear  (01.09.22 11:06:31)
SMS tebligat sayılmaz, bugünün tarihini girmen gerekli. Tarih girmen gerekmiyor diyenler sonraki sayfaya ilerleyemedikleri için göremiyorlar.

  • kanepeee  (01.09.22 11:11:46)
@jelly bear, lazpalle

o ekranda sormuyor zaten, bir sonraki ekranda çıkıyor tebliğ tarihi.

i.ibb.co
  • himmet dayi  (01.09.22 12:11:43)
@kanepeee

peki ben bu ceza bana tebliğ edilene kadar ödemesem, tebligat geldikten sonra 15 gün içinde ödesem yine 320 lira olarak ödüyorum diye anlıyorum. doğru mudur? herhangi bir gecikme faizi vs. biner mi?
  • himmet dayi  (01.09.22 12:12:42)
Doğru anlıyorsun. Paranı dolara yatır. Tebliğ edildikten 14 gün sonra bozdur öde.

  • kanepeee  (01.09.22 12:45:23)
Beyanla ödeme ekranında ben o günün tarihini girmiştim, sistem %25 indirimli bedeli gösterip ödeme yaptırtmıştı.

Ödeme yapacağınız günü girebilirsiniz.
  • burfak  (01.09.22 14:30:53)