[]

Ufrsde önceki yıla ait açılış kaydının iptali

31.12’deki bür düzeltme kaydının tersini alırken hangi hesaplar kullanılır? Pl’e etki eder mi cari dönemde?
 
Düzeltme kaydı nedir, buna göre değişir. Örneğin önceki dönem stok değer düşüklüğü ayırdınız, bu dönem gerek kalmadı. İptal ederken stok değer düşüklüğü iptal kârlarına yazacaksınız. Reeskont’ta da benzeri. Ama maliyete gitmemesi gereken bir tutarı geçen sene gider yazmıştınız bu sene de o ürün satıldı. O zaman yasalda maliyeti daha yüksek yazdıkları için yasaldaki maliyetten düşeceksiniz.


  • okumakserbestbegenmeksart  (01.09.22 12:08:04) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.