Televizyon kurulumunu kendim yapmak istiyorum servis yüksek ücret istiyor

sunny 2300 tl ye aldığım televizyon için 230 tl kurulum ücreti istiyor. Yüksek bir ücret değil mi ?

Elektronikten az çok anlıyorum. Şimdi bu kurulumu yetkili servise yaptırmak yerine kendim yaparsam ne gibi risklerle karşılaşırım ? Misal televizyonda kırık var ya da arıza var servis hiç bir şekilde sorumluluk kabul etmez mi ? eğer böyle bir durum varsa kanıt olması açısından kutu açılımını videoya çeksem olur mu ?

@aman üstüme geliyorlar

Kendin kutuyu açarsan üründe bir hasar yoksa garanti devam ediyormuş burdaki tek olay panelde kırık vuruk çatlak gibi bir sorun olması.
  • joehigashi  (31.08.22 17:53:43)
Bu tip cihazlarda garanti belgesini kurulumu yapan yetkili servis onaylıyor. Yetkili servis kurulum yapmazsa @aman üstüme geliyorlar de dediği gibi cihaz garanti kapsamı dışında kalıyor.

Kurulum bir yana ambalajı bile açmamanız gerekiyor.

Ama ilk defa bir yetkili servisin kurulum için ücret talep ettiğini duydum. Bir yanlış anlaşılma olmasın.
  • Mirket  (31.08.22 17:57:24)
ilk defa yetkili servisin para istediğini duydum +1

ambalaja dokunmayın bile. kırık olur bir şey olur size kalır sonra.
yetkili servis yapsın her şeyi. ama siz aldığınız yere yetkili servisin ücret istememesi gerektiğini söyleyin.
  • teritori  (31.08.22 18:00:27)
genelde 43 inçten büyük olanların kurulumları ücretsiz. altında kalanlar ücretli. sorularınızı müşteri hizmetlerini arayarak en sağlıklı bilgiye ulaşabilirsiniz.

  • dedim ben sana  (31.08.22 18:00:34)
"Yetkili servis dışında müşterinin ürünü açması halinde herhangi bir garanti dışı kalma durumu söz konusu değildir."

Şeklinde bir ibare var sitede. Birde 43 inç üstü televizyonlarda kurulum ücretsizmiş.

Kurulumun ücretli olduğunu biliyordum ama bu kadarını beklemiyordum. Ben ürünü alırken 100 tl hadi 130 tl isterler diye almıştım 230 tl talep edilince çok şaşırdım.

Bu arada sunny ile de görüştüm yapılacak bir şey yokmuş kendileri ücreti belirliyormuş ve servisler uyguluyormuş.
  • joehigashi  (31.08.22 18:00:47 ~ 18:03:40)
paketi açarken video çek. kargo kaynaklı kırık varsa üzerine soğuk su içersin.

  • mr.goodcat  (31.08.22 18:43:17)
Kutuyu üstten değil de alttan aç, temiz ve güzel aç, maket bıçağı kullan. Koliyi kesme bantı kes.

Tv dikkatlice çıkar, kırık yoksa devam. Bir sorun varsa geri koy kutuya, alttan bantla güzelce, servisi çağır üstten açıp çıkarırlar %99.
  • John Bloor  (01.09.22 15:47:02)