Google Drive, tarayıcıda Excel kullanımı

Merhaba, excel dosyalarımı google drive üstünden tarayıcıda kullanma kararı aldım.

Dosyada işlem yapınca otomatik kaydediyor zaten her harekette, fakat dosyayı kapatıp açınca kaldığım hücrede değil de, A1 hücresinden başlıyor dosya tarayıcıda.

Bu şekilde her seferinde son işlem yaptığım hücrelere kadar gitmek büyük dosyalarda zor oluyor.

Bunun bir ayarı var mıdır? Ya da farklı bir ipucu bilen biri olur mu acaba?

Saygılar.

ctrl + ok işareti ile son hücreye gidebiliyor olmanız lazım. istediğiniz tam olarak bu değilse başka çözüm bilmiyorum malesef.

  • mustafakesekci  (30.08.22 17:15:07)
ctrl + yön tuşları ile hızlı hareket edebiliyorum, ama bu şekilde bile son kaldığım hücreyi bulmak zaman alıyor ve yorucu.

  • John Bloor  (30.08.22 17:23:29)
enteresan bir istek. her gun googledoc kullanan bir insan olarak bunun bir ayari oldugunu sanmiyorum. eger dosyayi sizden baskasi kullanmiyorsa son kaldiginiz hucreye bir anahtar kelime yazin. ornegin cukubik. girdiginizde ctrl F yapin ve o kelimeyi arayin.

  • supergirl  (30.08.22 21:45:11)
sunu dener misin

gist.github.com
  • nibba  (30.08.22 21:56:01)
@supergirl;

fikir iyiymiş, genelde tarihlerle işim olduğu için günün tarihini yazabilirim aramaya, aklıma gelmemişti bu. Teşekkürler.

@nibba; kodun başlığında yazan açıklama tam da benim istediğim şey aslında, ama bu kodu nereye yapıştıracağımı anlayamadım!

Sayfayı biraz daha kurcalayayım bakayım anlayabilecek miyim? Ya da biliyorsanız doğrudan tarif ederseniz sevinirim.

Edit: Kodun başlangıcından önce ne yapılacağını yazmışlar sanırım, dur bir okuyamaya çalışayım tarzancamla.
  • John Bloor  (31.08.22 12:12:17 ~ 12:13:38)