motosiklet

motosiklete başlamayı düşünüyorum. amacım şehir içinde kullanmak. sadece ilçeden başka ilçeye giderken çevreyolunu kullanıcam. motosiklet için 50 bin lira, ekipmanlar için de 20 bin lira bütçe yeterli olur mu? 2. el alıcam motoru. yamaha ybr 125, ys 125, mt 125, mt25 tarzı şeyler bakıcam. öneriniz var mı? bu bütçe yeterli mi? gerçi ucuz diye başlamak istemiştim ama bir noktadan sonra bütçe arttıkça 200 bin altı araba mı alsam diye düşündüm.

ekipman olarak da
-kask
-mont
-dizlikler, sırtlık
-eldiven alıcam.

botlar vs. çok gerekli mi? birçok insan sadece kask takıyor.

full ekipman tabi ki her zaman daha iyi ama bot ve eldiven ben hiç kullanmadım. ilk motorunuz olacaksa scooter tavsiye ederim. viteslilerde zorlanabilirsin ve scooter daha konforlu.

  • mustafakesekci  (29.08.22 14:38:53)
Bende full ekipman var ama bot çok nadir kullandm. Eldiven çok önemli diyorlar. Ben çoğu zaman kullanıyorum. Düşerken ilk temas el oluyor diyorlar

  • dlendam  (29.08.22 15:00:30)
Lütfen motosiklet alma.tehlikesine değmez. Ailenin bir eli yüreğinde olmasin.

  • soper  (31.08.22 00:30:04)
Geçenlerde kaza yaptım sadece elim yaralandı. Eldiven giymemistim. ilk temas genelde el oluyor:))

  • dlendam  (23.09.22 16:37:25)