mutfak blenderi nasil kullanilir? bilmedigim bir sey mi var acaba?

su aletten aldim.

www.hepsiburada.com

icine ne atsam 2,3 saniye sonra kesilen/dogranan sebzenin sikismasindan dolayi duruyor. neden oluyor acaba?

Muhtemelen yanlış kapta yanlış şeyi doğramaya çalışıyorsundur. Bir de en üstten gücünü seçiyorsun. Gücü zayıf kalıyordur.

Örneğin linkteki görselde direk bağlı olan başlık çorba, milkshake vs. için olan başlık. Onunla büyük ve çok sert parçaları bölmeye çalışınca tıkanır. Kullanım kılavuzunda hangi başlığı nerede nasıl kullanacağın yazıyordur.
  • himmet dayi  (29.08.22 10:09:44 ~ 10:11:42)
Eğer tek başlık fotoğrafta görünense o parçalama başlığı değil püre ya da lapa yapmaya uygun bir başlık, haliyle muhtemelen çekmeye çalıştığınız parçalar büyük geliyordur. Daha küçük parçalar kullanmayı deneyin.

Edit: parçalama haznesini şimdi gördüm, fotoğrafta en solda görünen bıçaklı kutuyu parçalama için kullanmanız gerek. Yine de atıyorum içine salatalık koyacaksanız tüm ya da ikiye bölerek atmak yerine irice dilimleyerek ya da dörde bölerek atın.

Blenderın amacı bütün sebzeleri atıyorum bir salataya koyacak gibi doğramak değil, çok küçük parçalara ayırmak ya da püre haline getirmek. haliyle eğer doğrama amaçlı kullanmaya çalışıp çok iri parçalar koyuyorsanız verim alamamanız normal. Blender ismi aslında işlevini açıklıyor.
  • akhenaten  (29.08.22 10:22:57 ~ 10:31:00)
resimde ki ilk ürünü kullanıyorsan tüm blenderların içinde sıkışıyor malzeme hangi yemek videosunu açarsan aç illa içine kaşıkla müdahale edilip tekrar çalıştırılıyor.

  • eja  (29.08.22 10:29:01)