[]

Otelde yemek vs dışarda yemek

Tatildeyiz, ÜşengeçliğimizDen ve yorgunluktan odaya yemek söyleyelim dedik baktık ki fiyatlr dışrda yemekle aynı fiyat nerdeyse. Otel menülerinde fiyatlar eskiden cok yüksek olurdu mecbur dışarda yerdik artık devir değişti galiba doğru mudur?
 
Geçen benim de dikkatimi çekti, oteldeki fiyatlar dışarıya değil de dışardaki fiyatlar oteldekilere yetişmiş gibi görünüyor.


  • uvcray  (28.08.22 20:58:13) 
alsında yıllardır otellerde yiyecek içecek fiyatları uygun hatta şehir otellerinde daha da uygun fırsatlar bulabilirsiniz.
Bir otelci olarak nedenini söyleyeyim :) Oteller sonuçta para kazanmak zorunda yiyecek içecek departmanına bağlı olur, onların bütçelerinde olur. Otelde esas olan oda geliri olsa da f&b geliri de çok önemli bu nedenle oteller müşteri çekebilmek için uygun fiyatlar, promosyonlar yapar. Türk insanında tabii otel hep pahalıdır algısı olduğu için bu kolay kolay yıkılamıyor.

tabii lüks oteller hariç :)
  • croswell  (28.08.22 21:51:08) 
sezonluk tatil beldelerinde bulunan oteller için öncelik oda gelirleridir. devamında da f&b gelirleri gelir.

aynı bölgede bulunan restoranlar ise gelirleri sadece yiyecek ve içecekten olduğu için maliyetlerini ve hedefledikleri tek kalemden karşılamaya çalışırlar.

kira, elektrik, gıda malzemeleri fiyatlarını göz önünde bulundurduğunuz zaman oteller diğer gelirleri ile birlikte masrafları ve kar oranlarını diğer gelirlere bölebildiği için özellikle bu sene daha uygun fiyatlara hizmet verebiliyor.
  • bravoteam  (29.08.22 09:51:17) 
Otelde yememenizi dışarda yemenizi tavsiye ederim. Tatil bölgelerinde 5 yıldızlı resortlerin mutfakları pek hijyenik değil ayrıca kullanılan malzemeler ucuz ve pek sağlıklı değil herşey fiyat odaklı ancak restoranlar böyle değil


  • beemaker  (29.08.22 15:25:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.