fuar katilimi icin şengen

bu donemde daha onceden uzun sureli vizesi olanlara bile ret verildigini duyuyoruz surekli. yakin donem tecrubelerini merak ettim. ilk pasaportuna ilk vizesini is yerinin gonderdigi fuar icin alacak kisiye almanya'nin ret verme ihtimali nedir? yakin donemde benzer seyler yasayan var midir? gozlem ve tecrubelerinizi merak ediyorum. tesekkurler.

var. here i am. hem de almanya'dan red yedik. ilk pasaportum değildi ama yeni pasaporttu. gidiş geliş uçak biletleri ödenmiş, kalacak yer ödenmiş, fuar tarafından davet mektubu iletildi konsolosluğa, oradaki tüm masraflarımızın şirketçe ödeneceğine ve fuar sonrası geri döneceğimize dair şirket tarafından yazılan teminat mektubu var, fuar alanındaki stand bilgilerimizi gösteren belge var, şirketin gerekli belgeleri de iletildi.

"ziyaret sebebi şüpheli bulundu","belgelerden şüpheliyiz", ve "alman topraklarını terk etmeyeceğinizi düşünüyoruz" diyerek red verdiler şirketten 4 kişiye.
  • dunga  (27.08.22 10:45:46)
Schengen değil ama fuar vizesine başvurdum, 1,5 hafta geçti büyük bir gerginlik ile bekliyorum.

  • kablelvuku  (27.08.22 16:34:23)
Biraz önce bir oyun şirketinin gamescom için vize alamadığını okudum. Arkadaşlarım gezi için ileri tarihlere randevu alabiliyordu. Randevu bile zordu fakat şirket üzerinden yakın zamanda konferans, eğitim ve iş gezisi/fuar için çok kısa sürede aldılar. Şirketin bir repütasyonu varsa kolay fakat aksi halde durum ciddi gibi duruyor.

  • sparkle kiddle  (27.08.22 19:20:22)
Bugün 20 günlük schengen ile pasaportumu teslim aldım. Kime neye göre verip neye göre vermediklerini anlayamadım açıkçası

  • kablelvuku  (29.08.22 17:47:12)