Neden 50 cc motor değil de elektrikli bisiklet alayım

Elektrikli bisiklet olayını biraz anladım. Teşekkürler <3

Ama şimdi yeni bir sorunsalım oluştu xd 50 cc motor almam daha mantıklı di mi? Satmak falan daha kolay olur. Fiyatları da yakın

elektrikli bisikletle toplu taşımaya binme imkanın var.

  • avamys  (26.08.22 16:53:34)
'Arada sporumu da yaparım, bisiklet kullanma keyfimi de alırım' düşüncesi dışında mı?

  • Mirket  (26.08.22 16:58:33)
@aman, pilleri bitiyormus 2-3 yıla sanırım elektrikli bisikletlerin.

Toplu tasimayla da isim yok aslında. Dağda bayırda kullanicam. Normal elektriksiz bir bisikletim de var zaten.

O yüzden 50 cc daha mantıklı geldi
  • abuzer  (26.08.22 17:07:24)
Ne dersiniz

  • abuzer  (26.08.22 17:07:43)
elektrikli bisiklet bilmem de, dünya üzerindeki en iyi 90cc motora sahiptim bi zamanlar.

honda c90, fiyat olarak 2 tane honda titan alabiliyordun bunu alana kadar, ölümsüz bi motordur, 5. kattan aşağı atarlar, marşa basarlar çalışır.
youtu.be

neyse abi 4.5 litre deposu vardı, pazar günü bi gezdiğimde 3 defa benzin alırdım 1 günde. öyle yani 50 cc ile dağ tepe bayır zor iş. hele hele benzin istasyonundan uzaksan. kaldı ki c90 kalitesine asla ulaşamaycaksın.
  • killerbee  (26.08.22 18:33:35)
50 cc alma bence, 110 cc cub motorlar her türlü yol için çok uygun, o da olmadı 125 150 cc bak.

scooter bakarsan yine depoları muhtemelen ufak olacaktır, 12 13 litreden aşağısı dert oluyo benzin alma konusunda, ortalama 10 litreyle 350 km yapıyordum ben cbf 150 ile. geri kalan 3 litre de yedek depo.
  • killerbee  (26.08.22 18:44:21 ~ 18:44:50)
50cc motorda trafik sigortası yok, haliyle kasko da yok. olur ya, porsche panamera’ya kapısından girdiğinizi düşünün. işin sağlık kısmını söylemiyorum zaten ama böyle bir kaza cüzdanınıza epeyce dokunur. bisikletle böyle bir hasar verme ihtimaliniz çok daha düşük.

en temizi 100-125cc motosiklet, eksiksiz ekipman, trafik/kasko.
  • orient blue  (26.08.22 22:18:25)
Ben de aynı dilemmadayım. 50 cc motor şehir içinde ulaşımı belki biraz daha kolaylaştıracak olsa da motorlu taşıt olarak hareket etmek zorunda kalıyorsun.

bisiklet yolları, yaya alanlarından vs. rahatça gitmek varken sağına soluna bakmadan makas atan bmwci ve dolmuşçu magandalarla aynı yolda gitmek zorundasın. he maganda sensen motorla da gidebilirsin bisiklet yolundan yaya yolundan.

şehir dışına çıkmak istesen zaten bi yere gidemezsin 50 cc ile. (tamam londra'dan pekin'e giden var ama yürüyerek dünyayı gezen de var) zaten max hız bayır aşağı 50 ile falan gidiyor o da maksimum devirde. büyük deposu da yok.

bisikletin masrafı yok, belki 50cc'yi daha kolay satıcan ama atıyorum 1000 liraya aldın, kullandığın sürede sigortası bilmemnesi büsürü masraf yapıcan, 800'e satıcan. bisiklette şarj masrafın var bi tek, en fazla iç lastiği değiştirirsin.
  • mirafiori  (26.08.22 23:06:15)
@mirafori, 50 cc sigortası fln yok ki. Ve elektrikli bisikletle 50 cc aynı fiyata. Ama satarken benzer şekilde ikisini de 800 olarak satabilecek miyiz? Bu kısmı cidden bilmiyorum.

bir de ben kendi adıma detay verem; trafiğe girmicem aslında. Sadece iş yerine gitmek için 7 km köy yolunda kullanicam. Beton+asfalt yol...

Bir arabam ve bir elektriksiz normal bisikletim de var. Akan trafikte gerekli olmayacak
  • abuzer  (26.08.22 23:12:40)