borsada seans açılmadan alış emri girerken

bir önceki günün kapanış fiyatıyla (diyelim ki 100 tl) girmek yeterli oluyor mu?
son kapanış + ise belirli bir oranda üstünde olması mı gerekir? (101)?

Hissenin hangi fiyattan açacağına göre değişir. Seans öncesi alım emirleri daha çoksa artarak açılır ve 101 liralık emir de yetmeyebilir. Tam tersi durumda düşerek açılırsa 100 lira yeterli olur.

Kesin alayım diyorsan 110 lira (yeni işlem gününün tavan fiyatı) girmen lazım. O hisse tavan açmadığı sürece kesin alır. Ama 110 girdin diye gidip 110’dan almaz. Atıyorum 98 liradan açtı, oralardan bir yerden alır.
  • himmet dayi  (26.08.22 07:32:49)
Aradan bir gece geçmiş, beklentiler değişmiş. Aldığın kağıt düşecek mi yükselecek mi, stabil mi kalacak onu tahmin edip %10 düşük %10 fazla (yaklaşık) istediğin fiyattan girersin.

Dün tavandan kapamış bir kağıt, bugün %5 eksiyle başladı mesela.
  • Mirket  (26.08.22 10:12:05)