AÖF - işletme

Mühendisim geçen sene yönetim bilişim sistemleri 4 yıllık programa kayıt oldum
Dersleri verdim fakat şimdi kaydımı sildirip işletme bölümüne kayıt yaptırmak istiyorum.

Sebeplerine gelecek olursak;
- kpss ile atamada kadro açmıyorlar, işletmede kadro daha fazla.
- programlama-yazılım öğrenmek için kurs vb. Daha mantıklı gelmeye başladı ileride öğrenmek istersem

1 seneyi silip en baştan işletmeye başlamak mantıklı mı ?
( branşımla iş bulamazsam yada bu sene atanamazsam 2.plan olsun diyorum )

Mühendislik üzerine AÖF işletmenin pek bir esprisi yok. Sana getirisi çok olmaz. Bizim sınıfta (end. mühendisliği) bunu yapan arkadaşlar çok iyi yerlerde değiller. Genel olarak ortalama neyse ona yakınlar.

  • himmet dayi  (25.08.22 18:55:40)
işletme joker bir bölümdür, tutup hayatınızı kurtarır diyemeyiz ama nasıl desem, mesela eskiden kho savunma bilimleri enstitüsü vardı, elektronik harp diye bir bölüm var, bizler de o zamanlar işte fizik bölümündeyiz adamlar girebilecek bölümleri yazmış işte elektronik mühendisliği vs sıralamış ve işletme. ulan diyorsun işletme oraya nereden girdi. fizik yok işletme var. öyle bir bölüm.

  • ckisc  (25.08.22 21:54:00)