Yatmadan önce yapılan spor ve etkisi

Yediklerine dikkat eden biriyim, kalori açığı oluşturmaya çalışıyorum. Bir müddet yani 2 ay kadar spor salonuna yazıldım ama işim gereği bazı nedenlerden dolayı düzensizlik baş gösterdi.

Bunun yerine evimde bulunan dumbell ve barbell ile çalışmalar yapıyorum. Günün erken saatlerinde zamanım olmadığı için genel olarak yatmadan 2-3 saat önce ağırlık kaldırıyorum.

Acaba etkisi ne derece fayda gösterir?

Gecen sene agirliklarla hiit antrenmanlari yaptim hep de aksam saatlerinde, yememe de dikkat ediyordum. Kadlanma ve kilo verme olarak sonuc aldim. Siz niye endise ettiniz ki?

  • mor oje  (25.08.22 17:11:24)
Ağırlık kaldırdıktan sonra kaslarınızı beslemeniz gerek. Kas geliştiremezsiniz.

  • ruhen hastayim ben  (25.08.22 17:26:54)
@ruhen hastayım ben; gün içinde aldığım karbonhidrat ve protein yeterli gelmez mi?

  • tekil3.şahıs  (25.08.22 17:52:09)
ağırlık kaldırdıktan sonra kasları besleme hikayesi yalan. yediğin yemeğin metabolizmaya katılması zaten en erken 24 saati buluyor.

akşam vaktinde idmanın tek sıkıntısı vücudu uyku modundan uzaklaştırmak olabilir. evrimsel olarak yemek yedikten sonra dinginleşmeye ve bir süre sonra da uyumaya programlıyız.
  • alperz  (25.08.22 19:33:52)