[]

Engellediğim kişiler aradığında numara kullanılmamaktadır desin istiyorum?

Eklediğim numara aradığında hattımı kapatmışım gibi gözüksün yani. Var mı bir yolu ?
 
Bazı arama uygulamaları var. True call gibi. (Bunda var mı bilmiyorum)
Şu numara ararsa şu numaraya yönlendir gibi bişey yapıp, yönlenecegi numarayı da kullanılmayan bir numara ayarlarsan olabilir.

  • etna  (25.08.22 15:44:35) 
Yönlendirmeler cihaz üzerinde tutulan şeyler değil. Operatör yönlendiriyor. Dolayısıyla seçici olamazsın. Bu yönlensin bu yönlenmesin diyemezsin. Olay şöyle çalışır.


1- Telefonda bir hattı engellemek demek, o hat seni aradığında meşgule atmak demek. Bunu telefon kontrol eder. Listede olan numaranın aramasını meşgule düşürür.

2- Hattını meşgul için kendi telefonunun son hanesi eksik haline yönlendirirsin. Böyle bir numara olmadığından, aradığında hat yokmuş gibi çalar.

Bu durumun şöyle bir sakıncası vardır. Elinle reddettiğin, meşgule düşmesi gereken insanlar da artık "Aradığınız numara kullanılmamaktadır" mesajını alırlar ve buna engel olmanın bir yolu yoktur.
  • nejdet c  (26.08.22 23:31:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.