[]

Arsa satış işlemi

En kolay ve hızlı nasıl olur? Noterden mi yoksa tapudan mı? Ne kadar sürer?
 
noterden satış yapılamaz. ön şatış vaadi sözleşmesi yapılabilir.

niteliği arsa ise ve satışa engel bir durum yoksa bu aralar tapu daireleri boş olduğu için hızlıca çıkar.

niteliği tarla ise tarım ormancılık bakanlığı görüşü beklenir o biraz süreci yavaşlatabilir.
  • alp9900  (24.08.22 12:37:05) 
webtapu sistemi üzerinden mal sahibi ile giriş yapılarak satış randevusu alınır. akabinde tapuya gidilir ve satış gerçekleşir. satış aşamasında imza atmadan önce paranın hesaba geçmiş olmasına dikkat edin. "eft ya birazdan geçer" gibi laflara kulağınızı tıkayın. parayı hesapta gördükten sonra imza atın.

noterde tapu işlemi yapılamaz. tapu müdürlüğüne gitmeniz gerekiyor.
  • teritori  (24.08.22 13:02:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.