[]

Tarihi geçmiş süt içilir mi?

Baktığım her süt 10 gün sonraya falan skt görünüyordu, geçen aldığımı içmeyi unuttum şimdi baktım 21 Ağustosta süresi dolmuş. Yarım litreden fazla, içmeli miyim atmalı mıyım? Sütte sınır nedir?
 
kutu sutse sikinti olacagini sanmiyorum
ceyrek yudum ic bak tadina
ama genel olarak sutte saka olmaz
  • nibba  (23.08.22 18:31:27) 
Sütlü nescafe pişir. Beyaz tanecikler veya beyaz lor peynirimsi bişeyler oluşursa direkt dök. Tanecikler yok ve tamamen homojense ben olsam içerim.

Sadece tadına bakma olayını ben denedim. Tadı iyi olsa da ishal edebiliyor.
  • Mirket  (23.08.22 18:35:38) 
kaynatın, çökelek gibi oluyorsa bozulmuştur. olmuyorsa içebilirsiniz.


  • candide  (23.08.22 18:48:30) 
onlar kolay kolay bozulmuyor icerikten dolayi ama neden icesin ki. degmez. yenisini alirdim.


  • Kittie  (23.08.22 19:11:49) 
tadına bakman lazım ufaktan. şöyle çay kaşığı miktarı kadar dil üzerinde gezdir anlarsın zaten ekşimiş ise. zaten o kadarı yutsan da bir şey olmaz ama tükürürsün kötüyse. bazen tarihi geçmese bile bozulabiliyor bu arada o yüzden tadına bakmadan anlamak zor.


  • another satisfied lover  (23.08.22 19:19:50) 
Boyle pahada ufak seyler icin sut icin kendinizi riske atmaya deger mi ya? Git bir kosu bakkaldan yenisini al cok lazimsa, spor olur. Zamaninda 1 dilim kuflenmis ekmek yuzunden y.disinda neler cektim ben.


  • neck_and_neck  (23.08.22 19:51:59) 
hepinize teşekkürler, baya ciddi bir konuymuş ama bu kadar bilmiyordum. yarım litre için riske cidden gerek yok atacağım şimdi.


  • avatar is back  (23.08.22 20:56:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.