Araç Değişimi İçin Tavsiye

2008 model Toyota Yaris'im var. Hayvan gibi memnunum arabadan. 4 yıldır bende ve hiçbir derdi sıkıntısı olmadı şimdiye kadar.

Ama modeli eskidiği için, tam da para etme dönemleri gibi geliyor. Kilometresinin düşüklüğü, kazasının olmaması yüzünden beklediğimden de iyi para ediyor. Bu yüzden değiştirsem mi diye düşünüyorum. Kafamda birkaç alternatif var;

1- Satıp +40-50 bin lira daha koyup VW Golf 1.2 Trendline almak. 2012-2014 arası kasalardan birisi.

2- Satıp +30 bin gibi bir para koyup 2012-2014 arası 1.2 motor Peugeot 208 almak.

3- Satıp +30 bin lira koyup 1.0 motor Toyota Yaris 1.0 motor, 2012-2014 arası kasalardan birisini almak.

şuan kullandığım araç da zaten 1,3 motor. Yani uzun yola da çıktım, şehir içi de kullanıyorum. Hiç öyle "altımda şöyle 1,6 ya da 2 motor bir şey olsa da kullansam" demedim. Çünkü zaten hayatımda sadece şimdi kullandığım Yaris'i kullandım. O yüzden tek derdim yine beni üzmeyecek, dert sahibi yapmayacak araba almak.

Sizin tavsiyeniz nedir?

Golf çok güzel araba ama hatırladığım kadarıyla trendline donanımı epey fakirdi. Comfortline ya da özellikle highline olursa memnun kalırsınız.

  • pispinti  (23.08.22 14:45:05)
bence toyota'dan vazgeçmeyin. japon arabasına alışınca diğerleri çok tel maşa geliyor.

bende seneler önce honda civic vardı. sonra çocuk doğdu gittim c4 picasso aldım. şimdi yine toyota'ya döndük. citroen yılları tam bir eziyetti :(
  • teritori  (23.08.22 14:49:38)
golf değer kaybetmez. pejo alırsın satması zor. yaris 1ler gitmiyor. 1 diyorum.

  • mikahakkinen  (23.08.22 14:52:54)
Cevap hiç biri. Golf güzel bir araba ama 2012-2014 demek 10 yıllık araba demek. Çok çok kelepir temiz bir şey gelmedikçe 10 yıllık alman arabasına bulaşmam.
Diğer dedikleriniz de değecek bir değişim değil. Arabanız sorunsuz, şehir içi pratik bir araba ve türkiyenin şu anki koşullarında hiç fena bir araba değil.

Macera aramayın.
  • denizgonen  (23.08.22 15:09:50)
@pispinti

benim yaris'in usb girişi bile yok diyim de ne kadar boş olduğunu anlayın hocam:)

@denizgonen

Doğru bir yandan da dertsiz başıma dert almayayım diyorum cidden.
  • Dimi  (23.08.22 15:29:07)
Problem yoksa hiç değiştirmeyin derim ben

  • mirty  (23.08.22 15:55:00)
10 yaşında bir araba için ben de memnun olduğum aracımı değiştirmezdim.

  • kolaygelsin  (23.08.22 18:02:27)
japon'un problemsizligini baska markalarda bulmak zor. zaten eski yarislerde bozulacak birsey yok, arac 4 teker ve bir direksiyondan olusuyor.

basim agrimasin, araci a noktasindan b noktasina gitmek icin kullaniyorum diyorsan yaris'den devam et model yenile. ben olsam olabildigince yenisini alirim. 1.0 motor konusunda emin degilim cunku 0.1 litre bile cok farkedebiliyor. 1.0 turbo degilse uzebilir.
  • cooperr  (23.08.22 18:29:28)
Merhaba,
Biraz fazla gelebilir ama benim de Yaris’im satılık. İlgilenirseniz konuşabiliriz.

www.sahibinden.com
  • zor azizim zor  (23.08.22 20:34:06)