Gürcistan'dan ps5 almak

Veya yurt dışından ps5 almak... Süreci tüm detaylariyla yazabilecek olan var mi

Liste fiyatında alırım diye düşünüyorsan o biraz zor.bir şekilde edinmiş olan yerlerde bunu minimum yuzde 50 fazla satıyorlar.süreç bu.

  • duptıs  (23.08.22 00:29:45)
Piyasada yok mu? O nedenle mi pahalı?

  • abuzer  (23.08.22 09:03:54)
Rusya dan eşim bir arkadaşım için aldı 700 dolar gibi bir şeydi.

Girerken 1 tane için soran eden yok. 1 tane kişisel kullanıma giriyor. Ama yani öyle 500 dolara yok.

Yani türkiye den biraz ucuza geliyordu o zaman. Aşırı aşırı bir avantajı yoktu.
  • ihanet kac kisilik  (23.08.22 09:11:15)
Satın aldıktan sonra çıkarken vergi iadesi işlemleri de var sanırım. Ne kadarı iade ediliyor mesela? Bunu merak ediyorum.

Ayrıca @duptis in söylediği ilginç geldi. Liste fiyatından alamamak, ama ne kadar fazlasına almak? :)
  • abuzer  (23.08.22 09:38:38)
Liste fiyatı 500 dolar ama 500 dolara alamıyorsun onu demek istiyor piyasada karaborsa olduğu için ve zor bulunduğu için. İşte Rusya da mesela 700 dolara yakın satılıyor. Şimdi baktım da 670 falan. İşte %35-40 daha pahalı en az liste fiyatından.

Türkiye de 900 dolar olmuş. Yuhunuz.

Tax FREE alması çok zor birisinin PS5 i. Tax FREE satan mağazada bulacak (mediamarkt vs) Buldu da gerekli şartları sağladı (başka ülke vatandaşı olacak vs, turist olacak)

Ayrıca ancak %9-%11 arası iade ediliyor o şartları sağlarsa.
  • ihanet kac kisilik  (23.08.22 09:51:52)
Peki stok durumunu nasıl öğreniriz mail atarak mı xd sanırım Gürcistan da mediamartk tarzı yerlerde var

  • abuzer  (23.08.22 15:11:00)