Karaciğer Kanseri Medikal Onkolog Doktor/Hastane tavsiyesi

bir aile dostumuz karaciğer kanseri, bununla birlikte orta seviye sirozu ve hepatit b'si var. karaciğerinde yaklaşık 4 cm çapında bir tümör oluşmuş. tümör oluşumuna ve siroza da hepatit b sebep olmuş. şu an için herhangi bir cerrahi işlem yapılamıyor. organ nakli de hepatit sebebiyle mümkün değil.

malatya'da turgut özal tıp merkezi eğitim ve araştırma hastanesi'nde birkaç hafta önce muayene oldu. bahsettiğim tedaviler uygulanamadığı için tümörü küçültmeye çalışmaya karar verdiler. orada yapılan tetkikler ve değerlendirmeler sonucunda nexavar isimli sorafenib tedavisine başladı fakat muhtemelen bu ilaç sebebiyle kısa süre içerisinde bir komplikasyon gelişti. geçtiğimiz hafta kalbe ve beyne pıhtı atması nedeniyle açık kalp ameliyatı olması gerekti ve şu an artık bu ilaca devam edilip edilemeyeceği net değil.

görüştüğümüz hastaneler ve doktorlar yapılabilecek bir şey olmadığını söylüyor ancak araştırmaya devam ediyoruz.

ağır bir ameliyat geçirdiği için şu an bir yere götürebilecek durumda değiliz ancak maalesef vakit de kaybediyoruz. bu nedenle uzaktan da olsa bilgi almaya çalışmak dışında başka çaremiz yok.

her türlü doktor ve hastane önerinize açığız, özellikle medikal onkoloji ve karaciğer alanında uzman iyi bir isim bizim için çok büyük fark yaratabilir.

şimdiden teşekkürler.

Yaman tokat

  • eja  (22.08.22 21:18:26)
Onkolog değil ancak ünal aydın, multidisipliner çalışıyor zaten diğer branşlarla aynı çatı altında. Mutlaka görüş alın, youtube kanalını inceleyebilirsiniz, acil şifalar diliyorum.

  • daddy  (22.08.22 21:21:03)
Kesinlikle Ünal Aydın

  • brnbrs  (23.08.22 12:55:56)