[]

Fiber internet için gpon dahil router

Arkadaşlar fiber internet bağlatacağım. Genelde gördüğüm olay fiberin takıldığı küçük kare gibi bir cihaz var ve oradan da modeme kablo ile İnternet geliyor.
Benim merak ettiğim bu ufak kare gibi cihaza ihtiyaç duymadan direk fiber hattı bağlayabileceğimiz bir router var mı satın alınabilecek?

Superonline sanırım wifi6 destekli bu tip huawei marka bir cihaz veriyormuş ama benim evde sol desteklemiyor.
Bu cihazı veya buna benzer cihazı satın alıp tt altyapısı ile kullanabilir miyiz?

 
satın alınabilecek var mı bilmiyorum ama anamgillere superonline fiber bağlattım geçen. eve fiber kablo geliyor. tek cihaz var. eskiden iki cihaz vardı. taahhüt yeniledik. eski ikiyi götürdüler yeni bir alet getirdiler. fiber kablo doğrudan bu alete giriyor. başka da bir şey yok. vayırlıs yapıştırdık.


  • alperz  (21.08.22 20:21:28) 
vodafone fiberde de nokia marka benzer bir router var, fiberoptik direkt bu cihaza giriyor. işini yapıyor ama genelde bu routerlar uyduruk oluyor. daha verimli bir çözüm arıyorsanız router her ne olursa olsun mesh gibi bir düzenek kurarsanız daha iyi olur. routing işini mesh sistemi yapsın yani.


  • orient blue  (21.08.22 20:38:09) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.