[]

Her diş hekiminin muayenehanesinde diş röntgeni çekilebiliyor mu ?

Sb
 
Her diye genelleme riskli ama tamamına yakınında evet. en azından ben çok dişçi muhabbeti olan biri olarak röntgensiz görmedim çünkü çok hayati bir şey o.

dişinde ne olursa olsun röntgensiz dokunamaz.
  • patronaj1  (18.08.22 20:31:46) 
Neredeyse her diş hekiminin muayenehanesinde küçük röntgen çekecek cihaz var. Yaklaşık bir kibrit kutusu büyüklüğünde bir alanı gösterecek kadar bir cihaz. Sanırım 1-3 diş görünüyordur onda.

Bir dişçiye ilk kez gittiğinizde genelde "Panoramik Röntgen" çekilmenizi istiyor, tüm dişlerinizin göründüğü daha büyük bir röntgen bu. Sanırım tüm dişlerinizin durumunu görüp ona göre tedavi planlamak amacıyla istiyor.
O her diş hekiminde olmuyor.
  • michael_knight  (18.08.22 20:39:28) 
Hayır, olmayan en yakın görüntüleme merkezine yönlendiriyor.


  • Lethe  (19.08.22 10:38:31) 
benim dis hekimimde rontgen yok mesela. Yillardir calistigi bir goruntuleme merkezi var, oraya yonlendiriyor. Dis hekimim 10 numaradir, yani rontgeni olmayan yerler dandiktir seklinde cikarim yanlis olur


  • speedy  (19.08.22 14:18:50) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.