[]

bitmek bilmeyen kulak kaşıntısı

daha önce 2 defa doktora gittim, kulak mı yıkarlar damla mı verirler diye de, 2 doktor da "oo çok temiz gayet güzel" deyip gönderdiler. ama bitmek bilmeyen bir kaşıntı her zaman var. öyle derinden sonsuzluktan değil baya orta kısımlarda, kulak çöpünün erişebildiği yerlerden. sadece su + kulak çöpü yaptığım zaman rahatlıyor ama genel bir kaşıntı sürekli gelip duruyor.

haftada 3-4 gün kaşıntı gelip gidiyor. bunun sebebi ya da çözümü ne olabilir acaba? tecrübesi olan var mı?


 
Seboreik dermatit var mı?


  • Mirket  (18.08.22 19:56:42) 
mirket, yok hayır hiç olmadı da bu süreçte


  • avatar is back  (18.08.22 20:46:12) 
alerji ilaci icip gecip gecmeyecegine bir baksaniz?


  • la lykia  (18.08.22 20:56:00) 
Kulağın o kısmı buglı. Şaka değil gerçek… Boğaz ağrısı/şişliği falan olunca hatta orta kulak iltihabı olunca falan bile kanal içinde kaşıntı batma hissi yapabiliyor. KBBciye gidip kulak iyi yanıtını aldığınıza göre sorun geniz boğaz kısmında bence. Hafif bir farenjit geçiriyor olabilirsiniz.


  • herp  (19.08.22 01:09:06) 
Hatta bir ekleme yapayım reflü falan varsa boğazda tahriş yaptığı için yine bug nedeniyle kulak kanalında yanma batma kaşıntı hissedilebiliyor.


  • herp  (19.08.22 01:12:45) 
Açılın açılın ben doktor değilim. Şaka bir yana değilim kısmını atlamayalım lütfen ancak derdinin dermanı sanırım tam olarak bende, reçete edebilirim :)

Benzeri dertten muzdaribim, arada nerdeyse dayanılmaz olur arada unutur giderim ama yaklaşık yüz yıldır birliktelik yaşıyoruz. Sebebi alerjik, detayını bilemeyeceğim ancak kulakların gayet temiz, güzel diyen bir doktor (Allah ne muradı varsa versin) alerjik olduğum için bu sıkıntıyı yaşadığımı söyleyip aslında göz kremi olan cortimycine adlı merhemi yazmıştı. Sıkıntı oldukça, yaşadığın bölgenin hava sirkülasyonu, mevsim geçişleri vs gibi çeşitli alerjik durumlarda bunaldıkça kullan demişti.

Kullanımı da şöyle foto ekleyemiyorum ancak o küçümen tüpün kapağını açınca içinde sıkışmaktan bunalmış merhem fışkırıveriyor, işte buna hazırlıklı olarak bir elinde kulak çubuğu hazır olarak o fırlayan öncü kuvvetleri pamuğa toplayıp hemen kapağı kapatıp kulak pamuğunu nazikçe kulağına sürüyorsun. Tabi diplere derinlere inmeye gerek yok, zarar vermeyelim, o girişteki kaşıntılı kısmın çaresi işte bu.

Ancak kortizonlu krem kullanmayım diye duyar yapıp kullanmıyorum ama bu sene acaip zor dayandım, pişmanım. Totalde zaten toplasan yılda üç beş bilemedin on sefer kullandığım şeyin nesine duyar yapıp çile çektiysem. Yani bağımlı olmayacak kadar az kullanmış olmama rağmen başka bir çözüm bilmiyorum, sür kremi rahat et.

Alerjimi neyin tetiklediği de bulamadım.

———> Çok uzun yazmışım özetle çözümü cortimycine merhem abdi ibrahim < ———
  • epitaf  (19.08.22 18:34:38) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.