18 aylık bebeğin uykudan ağlayarak uyanma problemi?

kızım 18 aylık öğlen uykusundan ağlayarak uyanıyor, bu süreçte eşim yanına gitmezse durup ağlamaya devam ediyor. aynı durum gece olduğunda ağlamıyor.

bu bir problem midir? gece aynı durumda yatağımızın yanında yattığından ağlamıyor.

Ayrılık anksiyetesi mi acaba? Bir uzman belki yardımcı olur bu konuda. Uyandığında bilinçli oluyor mu, anlıyor mu bunları değerlendirmek lazım sanırım.

  • curukturpkokusu  (18.08.22 16:32:10)
esiniz dediginiz kisi annesi mi? guvende hissetmiyor olabilir kendini. ama gece olmuyor diyorsunuz, gece nerede yatiyor? annesine yakin bir yerde mi uyuyor? bi uzmana sormak gerekli evet, ama bi sindirim ya da alerji durumu da olabilir. mesela, ogleden once ne yediriyorsunuz? peynir, yumurta? belki onlara alerjisi var? bunlari genelde uzmanlar atlar. aksam bu dediklerinizi yemiyor neticede. sabah yedirdiginiz seylerde isterseniz bi srue hayvansal gidayi kesin, 5-6 gun, baska seyler yedirin sindirimi kolay. bakalim aglayacak mi?

  • damba  (18.08.22 16:38:23)
uyku terörü deniyor. geçer merak etmeyin.

  • han20  (18.08.22 16:56:42)
@curukturpkokusu ağladığı süreçte bilinçli değil gibi.

@damba evet annesi. gece annesine yakın yatıyor.
  • mikahakkinen  (18.08.22 16:59:29)
En azından uzun olan gece uykularında rahatsınız. Gündüz kısa nasılsa düzelir diye düşünüyorum. Bizim 15 aylık bebeğimiz var ve gündüz gece farketmeksizin ortalama bir saatte bir ağlayarak uyanıyor. Annesi sabah olduğunda savaştan çıkmış gibi uyanıyor.
Her bebekte farklı durumlar olabiliyor, biz de araştırıyoruz ancak şu ana kadar net bir bilgi edinemedik.

  • va  (18.08.22 19:18:22)