Android telefonun bildirim panelinde sürekli anahtar simgesi çıkıyor

Vpn falan yok. Neden ve nasıl oldu anlamıyorum, bu ne anlama geliyor ve nasıl kaldirabilirim? Gorsel ekte

VPN açık demek, ayarlarda vpn menüsüne bakın.

  • atom karincanin torunu  (18.08.22 16:18:38)
vpn olmasa da vpn protokolünü kullanan uygulamalar var mesela cloudflare warp'ı dns modunda da açsan o simge çıkar. benzer şekilde diğer dns uygulamaları(reklam engelleme amaçlı vs olan bazı uygulamalar dns kullanıyor mesela), dpitunnel gibi anti-sansür uygulamaları vs. de vpn protokolü kullanıyor.
bildirim panelinde bile şu uygulamaya bağlısın diye gösteriyor normalde, mesela 1.1.1.1'e bağlı olduğunu ben burada görebiliyorum i.imgur.com

atom'un dediği gibi ayarlarda da vpn olarak çalışan uygulamaların listesini görebilirsin. eğer kendi isteğinle kurduğun bir uygulama değilse en kısa sürede kaldır tüm internet trafiğin vpn uygulaması üzerinden geçer çünkü.
  • konetsu  (18.08.22 20:54:06 ~ 21:00:16)