[]

Krita kullanıcısı ve grafik tablet kullanıcılarına birkaç soru

Birkaç ay önce huion 420 grafik tablet aldım. Çizimle, resimle zaman geçiriyorum oldum olası maksat bu mesguliyeti dijital olarak yapmak.

Krita kullanıyorum.

Sorum da aslında "alışmak" ile ilgili. O kadar zaman geçti hala alışamadım. Somut bir şey de yok da, yani çok daha ayrıntılı hallerini cizdigim basit figürlerle bile epey uğraşmam gerekiyor.

2 ay kadar oldu alalı, asgari günaşırı bir iki saat uğraşıyorum yaklaşık.

Zamana mi ihtiyacım var, bunun çeşitli trickleri mi vardır, ya da YouTube vb. üzerinden grafik tabletle cizim 101 tarzı ders vb. bulup oradan mi ilerlemeliyim?

Başka bir önerisi olan varsa ona da açığım.

 
Önerim mouse'u tamamen iptal edip bütün her şeyi table ile kullanmanız.

2000'li yılların ortasından beri tablet kullanırım ama hissiyatını sevmediğim için normal mouse ya da trackpad yerine ikame ettirmedim. Çizim için kullanırken hala çok rahat etmem fakat bu kalem-kağıt hissini tam alamadığımdandır.

Alışkanlığı kırmak için sürekli kullanın.
  • reyals  (18.08.22 11:50:56) 
Ekrana bakıp aşağıya çizmek kimi insanların çok canını sıkıyor, kalibre olmak bende çok zaman almadı fakat grafik mezunu hala kullanamayan arkadaşlarım var. Söylemesi dile kolay fakat katiyen alşamıyorsanız ve dijital elzemse en basic ipad ve apple pen çok fena işinizi görecektir, sürekli yanınızda olması da ayrı bi artı.

Çevremdeki pek çok profesyonel wacom falan bırakıp ipad'a geçtiler ciddi ciddi.

*Çizim konusunda hevesli fakat teknik olarak yetkin biri değilim, öylesine çizmek ps kullanmak ve ders anlatmak için epeydir grafik tablet kullanıyorum.
  • hedep  (18.08.22 14:23:32 ~ 14:36:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.