[]

Fener Rum Patrikhanesi

Böyle yapsınlar diye demiyorum sadece merak ettiğim için soruyorum. Fener Rum Patrikhanesi normalde Fatih belediyesine bağlı bir kurum, herhangi bir özerkliği bağımsızlığı yok biliyorsunuz, bizim bu kurumu kapatabilmemiz "teknik" olarak mümkün mü ya da "hadi kardeşim bu kadar Yunanistan sevdanız varsa oraya gidin" deyip gönderebilir miyiz? Yani sorum kapatabilirler mi gönderebilirler mi değil bu arada o ayrı bir konu. Teşekkür ederim.
 
Okuduklarımdan aklımda kaldığı kadarıyla,

Atatürk ülke dışına çıkarılması için çok uğraşmış, 'bağrımızda bir hançer gibi' minvalinde bir de açıklaması var,

Ancak sadece dini görevler için faaliyete devam edeceği Lozan'da bir maddede geçiyor. Daha önce tanınan birçok yetkisi epeyce traşlanmış durumda.

İlave olarak, Batı, ekümenik yetkileri sağlamaya çalışıyor, bizdeki bazı hainler de buna çanak tutuyor. Bu gidiş Patrikhaneyi tüm ortodoks aleminin lideri ve Papalık benzeri bağımsız bir oluşuma götürür ki, bizdeki hainler başarsa bile Rus patrikhanesiyle Ermeni Patrikhanesi buna müsaade etmez.
  • Mirket  (16.08.22 22:32:08 ~ 22:39:45) 
Yani evet teorik olarak böyle bir madde var ama pratikte bizim kendi devletimiz bile Bartholomeos'u Ekümenik olarak görüyor ki bu esasında sözlük anlamından çok öte bir tanımlama.


  • Kaleci Saçlı Forvet  (16.08.22 22:38:42) 
Devlet istedikten sonra yapamayacağı bir şey yok. Güvenlik sorunu olarak gösterip kapatabilir. Ama devlet bunu yapmak istemez. O da ayrı bir şey.


  • dissendium  (16.08.22 22:45:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.