Bosna hersek tatili yapanlar

Kasımda 4 5 gün için vizesiz bir yerlere gidelim istiyoruz, ilk olarak aklıma bosna hersek geldi. Gidenler deneyimlerini aktarırsa cok sevinirim.

Mesela kaç gün ayırmalı, hangi şehirlere gitmeli neler yapmalı?
Bir de tur seçeneği işleri cok kolaylaştırır gibi geliyor hiç bu sekilde tatil yapan var mı?

Ben Hırvatistan çok pahalı olduğu için Bosna ya geldim. Özellikle Mostar a bayıldım, çok küçük ama harika bi şehir, güzel biralar içtik gzl yemekler yedik Bosnalılar eğlenmeyi seviyorlar ve biliyorlar :)

  • euteamo  (16.08.22 01:35:57)
Ek olarak şu anda bile akşamları donuyoruz kasımda nasıl olurbilemedim

  • euteamo  (16.08.22 01:37:08)
Sarajevo'da klasik sehir merkezi, o meshur franz ferdinand kosesi vs gibi seyler var, soykirim muzesi cok dokunakli. Muhtemelen aglatir.
Biz ingilizce konusan bir rehber ve araba kiralayip Mostar'a gitmistik. Yolda cok guzel bir nehir kenarinda durduk, guzel manastirlar vs vardi, bir restoranda yemek yedik. Mostar da cok guzel.
Eger vaktiniz olursa sehirin altindaki tunelleri vs gosteren bir aktiviteye katilabilirsiniz.

Ben 4 gun kaldim annemle birlikte ve bana biraz fazla geldi acikcasi.
Ek olarak kis doneminde cok temiz yakitlar kullanilmadigi icin hava kirliligi ve sis sebebiyle sabah erken saatlerde ve aksam saatlerinde goz gozu gormez olabiliyor. Ilk gun bir sure disarida pek bir sey gorememistik yani. :) Benim ucagim uc defa iptal oldu, otobusle Belgrad'a gecip ordan ucmam gerekmisti. Belki bu detay da aklinizda olsun. (Aralikta gittim)
  • sopiro  (16.08.22 02:53:46)
4 gun cok fazla. Hicbisi yok o kadar gorecek. 2 gece yeter. Mostar’i net gorun bu arada

  • mor oje  (16.08.22 11:22:26)
blagay tekkesinı de görebilirsiniz gitmişken

  • brkylmz  (16.08.22 15:40:02)