septum deviasyonu ve konka hipertrofisi ameliyatı sonrası iyileşme hk.

selam, burnumun sol tarafından nefes alamıyordum bir kaç yıldır. konka büyümesi teşhisi konuldu ve ayrıca eğrilik de olduğu söylendi. tam üç hafta önce samatya hastanesinde ameliyat oldum her iki sorunu da düzelttiler. ancak nefes alma durumum ameliyat öncesindeki halime göre daha da kötü. hatta sağ burunda sorun yoktu ama oradan da tam nefes alamıyorum. burun deliklerimden birini kapattığımda, nefes alırken de verirken de horluyormuşum gibi ses çıkyıor. her ikisi için de durum böyle ki benim sadece sol tarafta sorunum vardı. henüz ziyileşme süreci tamamlanmadığı için mi bölye, zamanla düzelir mi? yanlış bir şey mi yapıyorum? burun spreyi verdi doktor tonimer diye. eczacı muadilini verdi. fizyo okyanus suyu. hepsi aynı dedi. bunda mı bir sorun var acaba?

not: 39 yaşında erkeğim.

Burnunun içi pıhtı dolu, okyanus suyu ile temizleyip ilaç kullanman lazım. İlaç vermedi mi ? Zamanla düzeliyor.

  • Mcfly  (14.08.22 20:24:42)
zamanla düzeliyor+
henüz çok erken. burundaki şişlik hem dışta hem iç tarafta var. aylar alacaktır tam randıman vermesi. okyanus suyu çok faydalı. kobtrolleri aksatmamak lazım tabi. sigara dumanı, toz ve alerjenler de burun etini şişirir. böyle bir sebep de olabilir. şu an endişelenmek için çok ama çok erken.

  • bugisme  (14.08.22 21:00:32)