[]

Secret/Hidden farkı?

İkisi de gizli demek. Nasıl ayıracağız kullanırken?
 
yemek yaparken bu işin sırrı bu dersen secret kullanmalısın
gizli dosyalar görünmüyor dersen hidden kullanmalısın

  • sttc  (13.08.22 19:40:33) 
Hidden görünür olmayan, gizlenmiş anlamında. Secret ise bilinmeyen, varlığı umumi olmamış anlamında kullanılıyor daha çok. Hidden weapon dersen silahtan haberdarız ama nerede olduğu belli değil. Secret weapon dersen kimsenin bilmediği, gizli kalmış bir silah. İlla gizlenmiş olmasına gerek yok, belki de göz önünde ama kimsenin haberi yok.


  • Bruce  (13.08.22 19:43:24) 
hidden biri tarafindan saklanmis gibi dusun. sifat.
secret ise hem isim hem sifat. bilinmeyen, aciga kavusturulmayan anlaminda daha soyut.

  • baldur2  (14.08.22 11:30:48) 
gizli/saklı işte


  • nothing in my way  (14.08.22 12:49:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.