[]

bankadan sms ve mobil bildirim alamamak

telefonumu bankadan (garanti) 3d secure onay sms'leri ulaşmadığı için müşteri iletişim merkezi yönergesiyle fabrika ayarlarına döndürdüm.

şimdi mobil uygulamayı tekrar kuramıyorum çünkü doğrulama sms'i gelmiyor.
müşteri iletişim merkezine de bağlanamıyorum çünkü "işleminize mobil uygulamanıza gönderilen bildirimi onaylayarak devam edebilirsiniz" diyor.

napabilirim?

durduk yere böyle bir şey oldu.
illa bankaya mı gitmem gerekecek şu durumda?

 
Mobil bildirim alabilmek için zaten bankanın uygulamasına doğru şekilde giriş yapmış ve bilgilerimi hatırla seçeneğini etkinleştirmiş olmak gerekiyor.

Sizin sorununuz SMS gelmemesi, bunun çözümü için müşteri temsilcisine bile bağlanmanıza gerek yok. Sesli yanıt sisteminde SMS blokesi kaldırma gibi bir seçenek mevcuttur, genelde bankacılık hizmetleri menüsünün altında bulunur. SMS blokenizi kaldırın, internet şifrenizi değiştirin ve uygulamaya giriş yapın. Daha sonra banka her defasında SMS göndermemek için sizi mobil bildirim etkinleştirmeye yönlendirecektir.
  • zaman ilac degil insanlar unutkan  (13.08.22 20:30:06) 
E Devletten, Elektronik ileti yönetim sisteminden Garanti Bankasını ileti göndermesine kapamış olabilir misiniz?
Eğer öyleyse oradan tekrar açabilirsiniz.

  • Mirket  (13.08.22 20:34:32) 
@zaman: SMS blokesi kaldırma işlemi için de mobil bildirim etkinleştirmesi istiyor :/

@kontrol ettim ama onayliymis zaten
  • encokbenisevinnolur  (13.08.22 21:06:36) 
SMS blokesi kaldırma işlemi çağrı merkezini arayarak yapılabiliyor, hatta yazdığım gibi temsilciye bağlanmanıza dahi gerek yok, sesli yanıt sisteminden tuşlayarak kendiniz yapabiliyorsunuz. Daha önce Garanti, İş Bankası ve Yapı Kredi'de bu şekilde yaptım.


  • zaman ilac degil insanlar unutkan  (13.08.22 21:32:31) 
Telefonun ayarlarında bildirimlere girip Garanti Bankası'nda tik var mı? Ona bir bakmalısın.


  • Mirket  (13.08.22 21:41:07) 
@zaman: evet o şekilde yaptım, ama son adım "telefonunuza gönderilen xyz mobil bildirimi onaylayın" olduğu icin orada takilip kalıyorum, çünkü onay sms'i alamadığım için uygulamayı kuramiyorum.


  • encokbenisevinnolur  (13.08.22 21:51:27) 
İnternet bankacılığına telefondan değil, bilgisayardan girmeyi deneyince, sms şifre ile girmek istiyorum dediğinizde de mi sms gelmiyor? Eğer geliyorsa o şekilde girip güvenlik ayarlarından telefon eşleştirmesini kaldırın.

Yine sms gelmiyorsa bunu ancak çağrı merkezi çözer. Şubenin de yapacağı iş değil.
  • kibritsuyu  (14.08.22 00:29:08) 
@kibritsuyu: evet o şekilde, gelmiyor.

Şube konusunda umarım haksizsinizdir, çünkü çağrı merkezinden de türlü adım/komut denememe rağmen müşteri temsilcisine baglanamadim. Mobil onay bildirimi ya da SMS adımında tıkanıyor çünkü.
  • encokbenisevinnolur  (14.08.22 00:34:25) 
geçen gün ekşi sözlük'te sesli yanıt sistemine "beni aramışsınız" dediğiniz zaman müşteri temsilcisine bağlanıldığını yazmışlardı. isterseniz bir deneyin. insana anlatmadan çözülecek gibi durmuyor.

ama bu tarz güvenlikle ilgili işlemleri şubeden yapmıyorlar. illa ki telefonla ulaşmanız gerekli.
  • kibritsuyu  (14.08.22 21:56:52 ~ 21:58:04) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.