[]

aft

boğazımda birçok aft çıkmış yutkunamıyorum. ne yapayım? nasıl geçer? uyuyamıyorum bile doğru düzgün.
 
Çivi çiviyi söker, tuzlu su gargara ve boğazında hissederek yutkun


  • freebird5406_2  (12.08.22 16:56:51) 
yapıyorum ama daha da tahriş ediyor gibi :'(


  • nick bulamadim  (12.08.22 17:04:33) 
Kloroben gargara önermişti bana diş hekimi.


  • kobuzchu kiz  (12.08.22 17:46:01) 
Karadut surubu bana iyi gelmisti eczanelerde de satiliyor.


  • omonia  (12.08.22 18:36:24) 
yıllar önce benzer bir sorun yaşamıştım. boğazda ağrı ve beyazlıklar görünce tabi önce bademcik enfeksiyonu sandım. acillerde gereksiz serum yedim. Ancak fayda etmedi, tam tersine daha kötü oldum.3. gittiğim doktor aft olduğunu anlamıştı. adamın karşısında yalvarmıştım. 3 gündür su dahi içemiyordum. uyuyamıyordum. hayatımda yaşadığım en şiddetli fiziksel acıydı. dahası; teşhisi koyan doktor, hafid bir tebessümle ve karşısındaki dağ gibi adamın düştüğü acziyete şaşırmış bir şekilde, aft için "ilaç kullansan bir haftada, kullanmasan 7 günde geçer, dişini sıkacaksın" demişti. bu süre zarfında kilo vermem kaçınılmaz oldu tabi. tüm literatürü yedim yuttum. yabancı dilim olduğu için son gelişmelere de hakimim. yukarıdaki yazan arkadaşların önerilerini de denedim/araştırdım. Sonuç olarak; aft sebebi bilinmeyen otoimmün bir hastalık. herhangi bir ilacı, çözümü yok. oradaki lezyonun kaybolmasını bekleyeceksin takriben 7 gün-10 gün arası.benimki küçük dil ve çevresindeydi. Sanki cam kırıkları yutuyormuşum ya da jilet yutuyormuşum hissi vardı. su bile içeçemiştim. dolayısıyla çok ağır geçirdim. sizinki bu kadar şiddetli değilse, zor da olsa yemeye çalışın ki vücut koyvermesin. Geçmiş olsun.


  • bugisme  (12.08.22 18:47:17) 
Karadut şurubu+1.


  • primetime  (12.08.22 22:21:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.