Lojman veren şirket var mı?

Son yıllarda pek çok yeni şirket çalışan mutluluğunu arttırmak için pek çok yeni imkan sağlıyor.
Uyuma odası, playstation odası, ücretsiz abur-cuburlar, doğumgünü izni, telefonla konuşma kulübesi aklıma gelen ilk birkaç örnek,

Peki çalışanlarına imkan olarak ofise çok yakın veya ofisle birleşik lojman sağlayan veya istediği geceler uyuyabilmesi için ofisle aynı yerde otel gibi hizmet sunan bir şirket var mı?
Türkiye'de veya yurtdışında böyle bir şey duydunuz mu?
Yoksa neden yok?

expatlara lojman sağlayanlar var, hemşireleri lojmanlarda konaklatanlar var, aynı evde 3-4 kişi olacak şekilde.
bahsettiğiniz yeni imkanları genelde beyaz yaka çalışanı olan şirketler sağlıyor, ücretler düşük olmadığı için bir zahmet gidip evinde uyusun :) hem çok çok büyük bir maliyet, şirket neden buna katlansın, hem de büyük bir iş yükü.
bir de artık evden çalışma /hybrdi çalışma varken..
  • benaslinda  (12.08.22 09:25:10)
Var. Eskiden daha çok vardı hala var ama.

Beyaz mavi yaka farketmiyor.
  • Mcfly  (12.08.22 09:31:13)
Avcilardaki bi oyun firmasi var arkadasin calistigi. Yazilimcilar icin villa tutmuslar, haftaici orda kaliyorlarmis, haftasonu evlerine gidiyorlarmis.

  • brkylmz  (12.08.22 09:37:23)
Siz ev vermeyi sormuyorsunuz sanirim degil mi? Gecici uyuma ve kalma hizmeti soruyorsunuz?

Zamaninda bir tercume burosunda is gorusmesine gitmistim. Ofisin icinde uyumalik bir oda vardi. Calisanlar yorulduklarinda biraz uyuyup calismaya devam etsin diye. Hayatimda daha psikopat bir potansiyel isveren gormemis olabilirim. (bu sebeple degil)
  • sopiro  (12.08.22 09:57:29)
@sopiro aslında merak ettiğim tüm bu şirketlerin (özellikle Amerika'dakilerin) aşırı mesaiyi, gece yarılarına kadar çalışmayı takdir etmesi, yüreklendirmesi ama dediğim gibi rahat uyunacak, kalınacak bir yer yaratmamış olmasının sebebi.

Yasal bir engel mi, aklıma gelmeyen bir sorun mu, onu anlamaya çalıştım. Cevabın masraf olduğunu sanmıyorum, çalışanlarına çok yüksek paralar verebilen silikon vadisinin dev şirketlerini kastediyorum.

6-7 kişinin çalıştığı işyerlerinde uyunacak bir yer oluyor bazen ama benim asıl merak ettiğim kurumsal şirketlerde bunun olup olmadığı.
  • michael_knight  (12.08.22 10:21:07)
ismini vermeyeceğim bir bankanın genel merkezinde daha çok şehirdışından (şube vs.) gelenler için bir misafirhane var. pandemiden önce işte sabahlayanlara da kullandırıyorlarmış sanırım. bunun dışında dinlenme odası vs. de var.

benim çalıştığım şirket de evden çalışma dönemi öncesi gece meseaiye kalacaklar için otel ayarlıyordu. (önceden haber vermek gerekliydi)
  • inheritance  (12.08.22 10:44:04)
benim bir tanıdığım var, oto yıkamacı, geceleri orada kalıyor.

  • xdenizx  (12.08.22 10:50:44)
Mercedes-Benz Türk, Aksaray fabrikasında çalışanlar için lojman imkanı veriyor.
Faydalanan beyaz yakalar var. Şartlarını (herkese var mı vs.) bilmiyorum.

  • burfak  (12.08.22 11:11:51)
bizde var.

-uzun süreli çalışan ise şirket ev tutar (istanbul'da değiliz)
-şirketin ayrıca bekarlar ve gelip gidenler için geçici barınma lojmanı var (4 kişi kapasiteli)
- bende her gün uzun yoldan geliyorum bazen mesaiye kalınca anlaşmalı otele gidip orada uyuyorum.
  • delidir yakalayin  (12.08.22 12:43:27)
Birkaç ilanda görmüştüm. Az da olsa var.

  • dissendium  (12.08.22 12:57:04)
Bizim şirkette de vardı 3 daire ama sonra sattılar, artık anlaşmalı otel var ofise yakın oraya yönlendiriyorlar.

  • Bruce  (12.08.22 19:39:18)