[]

Kullanılmayan altın bilezikler

Herkese merhaba,
Esimin kullanmayi dusunmedigi birkac altin bilezik, 1-2 tane de tasli kolye var. Kullanılmayacağı için Yarın kapalıçarşı’ya giderek elden çıkarmayı, elimize geçen miktar ile bankada altın hesabı açmayı düşünüyoruz. Yoksa doğrudan bankada kasaya mı koysak? Bu konularda pek deneyimli değiliz, siz olsanız nasıl bir yol izlerdiniz? 
Önceden banka yüksekten alırdı ama artık kuyumcu yüksekten alıyor altını. Ben olsam evde saklardim. Hırsız vs risk dersen banka kasası olabilir. Bankadan altın alsan makas fazla. Alış pahalı satış ucuz, bu dönemde kuyumcu iyi.


  • Topalordek  (11.08.22 21:57:10) 
Merhaba, şimdi çok güzel bir yöntem söyleyeceğim. Altınlarınızı alıp KAD-SİS anlaşmalı bir kuyumcuya gidin, internette bulabilirsiniz. Ziraat, iş bankası vb. bazı bankaların anlaşması mevcut, internetten bakın. Hangi bankayı kullanacaksanız o bankada vadesiz altın hesabınızı açın. Kadsis anlaşmalı kuyumcuda örneğin altınlarınız 15 gram ise bu 15 gramı verdiğiniz altın hesabına anında yatırıyorlar. Ne makas derdi, ne al sat derdi. Birebir gramını hesaba geçiyorlar, çok da kolay. 5 dakikada 90 gram altını hesabıma geçtim bu şekilde 3 hafta önce. Mutlaka araştırın.


  • huzurlarinizda huzursuzluk  (11.08.22 22:15:39) 
"altın günü"

Bazı bankaların bazı şubelerine belirli günlerde kuyumcu yetkili geliyor ve fiziki altını alıp hesabınıza giriyolar şubede.

Yukarıda denildiği gibi anlaşmalı kuyumcu işi daha kolaymış ama.
  • John Bloor  (12.08.22 11:02:46) 
elinizdeki gerçek altını verip bankadan sahte altın almayın derim.


  • nuisance  (12.08.22 11:51:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.