Ayağımın altı kaşınıyor

Neredeyse gün boyu...
Ağrı, acı yok. Kızarıklık yok. Yara yok. Nasır yok. Mantar vs yok.

Tüm gün ayakkabı da giysem, çıplak da dursam ayağımın altı kaşınıyor. Senelerdir kaşınıyor.

Fotoğrafta kırmızı ile işaretlediğim yer kaşınıyor. Tek ayağım kaşınıyor. Diğeri kaşınmıyor. Ama yine de iki ayaklı fotoğraf ekledim. Benim ayağım değil. İnternette buldum. Fetişi olan falan varsa...

Bu kaşıntı neden olabilir?
Bir hastalığa işaret midir? Kılcal damarlar falan mı yapıyor bunu? Kaşıntısı bitmiyor. Kaşıyorum, sonra yine kaşınıyor. Uykumda kaşınmıyor.

Seker hastaligi? ayak bacakta kasinti yapiyor

  • eja  (11.08.22 19:04:35)
@eja
hep aynı yerde kaşıntı olması da buna işaret olabilir mi?

  • makedon  (11.08.22 19:07:18)
%100 bişey diyemem ama şeker hastası anneminde hep aynı yer kaşınır ayak tabanında ordan çağrışım yaptı, özellikle yemek sonrası veya şekerli tüketimden sonra ayak kaşınıyorsa bi baktırın yüklemeli şekerinize

  • eja  (11.08.22 21:32:07)
Benim bacaklarda varis var ve ayaklarımın altı kaşınıyordu, varis çorabı giydikten sonra kesildi, tabii ki doktora gidin öncelikle.

  • mirty  (12.08.22 00:24:46)
Benim ayağımda da bir dönem olmuştu. Dermatoloğa gitmiştim bir krem vermişti, onu bir süre kullanınca geçmişti. Üstünden zaman geçtiği için hatırlayamıyorum özür dilerim ama ben de doktora gitme tavsiyelerine +1 diyorum.

  • peki madem  (12.08.22 10:18:43)
Yola gideceksin :)) Şaka bi yana benim de aklıma ilk şeker hastalığı geldi ama şöyle bir şey de var; refleksoloji..

www.lifemed.com.tr

Burdaki haritalamaya göre karaciğer ve haritada etrafında hangi organ varsa onları gösteriyor.
  • e mice  (12.08.22 11:50:28 ~ 11:51:26)
e mice +1
yola gideceksin abi net. hazırlık yapmaya başla.
hatta sadece sağ ayaksa kısa yol, sol ayaksa uzun yola işarettir.
  • joooper  (12.08.22 11:56:02)