[]

Yıkılan binalar sonra nasıl dağıtılıyor hissedarlara ? ( Elazığ )

Merhaba. Sanırım epeyce kapsamlı bir soru geliyordu..

Şimdi mevzu şu ; Elazığda şu son büyük deprem yüzünden ağır hasarlı raporu verildikten sonra devlet eliyle yıkılan bir binamız var allah bilir kaç hissedar var binada. Aşırı merkezi bir yerde falan.

Bu gibi durumlarda kronoloji nasıl bilen var mı ? Biz avukat tanıdığımıza vekalet verdik Antalya'dan... İmza toplanıyormuş hissedarlardan sanırım ama bir o kadar da ulaşılamayan olacak eminim...

1- Ulaşılamayan olunca ne oluyor ?
2- Sonraki aşama ne ?
3- Herkese bir dükkan verilemeyeceği için atıyorum hissemi satın almak isteyenler olacaksa hangi aşamada olacak ve neye göre satılacak vs ?

tişkirler.

 
ilk 2 aşamayı bilemiyorum.

3. aşama içinse arsa payınız (hisseniz) oranında ödeme alacaksınız.
bunu da belirlemenin en kolay yolu SPK Lisanslı bir gayrimenkul değerleme şirketi ile anlaşmak.

Taşınmaz şu anda arsa olduğu için arsanın değerini bulup (mevcut imar şartları ile üzerine yapılabilecek bir bina projeksiyonu ile) bu değeri hisseniz oranında belirtecekler. siz de ona göre satacaksınız.
  • teritori  (12.08.22 10:05:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.