[]

Çalıntı tablet sorunu

Selamlar. Bizim oğlanın tableti yaklaşık 1 aydır kayıp. Biz evde zannedip uzun bir süre aramadık. Dün gece de android uygulamasından mail adresiyle sisteme girince gördük ki tablet çalışır durumda yakında bir yerlerde.
Bir Wi-Fi ağına da bağlı görünüyor.
Ve o Wi-Fi ağını ben evden görebiliyorum. Adres bilgisinden bakınca Bir iki apartman arasında bir yerlerde olduğu görünüyor tabletin. Dün geceden beri şarja bile takıldı bizim gariban tablet. Meğerse çalınmış haberimiz yok.
Biz bu tableti nasıl geri alabiliriz bilgisi olan yardım edebilir mi?

 
Komşularınızdan gelen giden oldu mu son zamanlarda? Çocuğu çaktırmadan alıp gitmiş olabilir ama şarja falan takıldı diyorsunuz çocuklar kaç yaşında bilmiyorum ama ailesinin haberi olmayabilir bu şekilde.

Takip edebildiğiniz ekranda alarm/ses çal seçeneği de olması lazım.

Gece geç saatte alarmını çaldırıp sesi takip edebilirsiniz ama bu kez de panikleyip tableti bir yere de fırlatabilirler, zarar da verebilirler tek atımlık kurşununuz var yani.

Polise gidin diyeceğim ama o kadar iş yapmak istemiyorlar ki lanet olsun tabletine dedirtiyorlar böyle şeylerde.
  • chicha_v2  (11.08.22 17:25:08) 
Ben olsam baglı oldugu wifi agının ismini görebiliyorsam. Telefonu elime alıp wifiyi açıp bahsettiginiz 2 apartman katlarında dolaşırım. Sinyal seviyesinin en yüksek oldugu lokasyonu katı bulup bu modem size mi ait diye sorardım. Bize ait derlerse polise gidip tabletin faturasıyla beraber derdimi anlatırdım


  • limonlu eksi  (11.08.22 18:17:08) 
Bugün aynı dediğiniz işlemleri yaptık ve tableti bulduk.
Bir aydır apartman görevlimizin evindeymiş. Çok canım sıkıldı. Tabletin kime ait olduğunu biliyorlar. Hatta içinde bizim çocukların fotoğrafları var.
Kendileri Çocuklar oyun yüklemiş, YouTube izlemiş, şarja takmış, ona rağmen kayıp olduğu için kenara kaldırdık diye yalan söylüyorlar. Dün aramaya başladık. Aramazsaydık, Wi-Fi ağını takip edip Alarmı çaldırmasaydık tabletin bize gelme ihtimali yoktu.
Ne kadar üzüldüm anlatamam. Hiç beklemediğim bir durumdu.
  • mad madame  (11.08.22 20:17:39) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.