Başkanım Dinle - Ne eksikler var?

Bu fikri eleştirmenizi veya geliştirmenizi rica edeceğim. Eksiklerini, hatalarını anlamaya çalışıyorum.

"Başkanım Dinle" adlı bir internet hizmeti kurulacak. E-Devlet üzerinden, kimliğiniz belli olacak şekilde girilecek.
Cumhurbaşkanının izlemesi için cep telefonunuzdan 30 saniyelik video çekip ona derdinizi anlatabileceksiniz.

Cumhurbaşkanı her gün gönderilen 10 adet videoyu izleyecek. Bu yaklaşık 10 dakika zamanını alacaktır. Sistem rastgele bir şekilde başkanın izleyeceği videoları seçecek.

Amaç: İnsanlar sesini duyurabildiğini zannetsin. Yüksek mevkideki kişi filtresiz şekilde halkın düşüncesini duyabilsin.
Not: Keşke ülkenin tüm kurumları hatasız şekilde çalışsa da böyle bir şey düşünmem gerekmese.

Hocam gereksiz uğraş, Cumhurbaşkanının böyle bi amacı olsa sana gelene kadar 1 milyon defa o iş yapılırdı zaten, hadi yaptın diyelim, gerçekten de Cumhurbaşkanının bunu kullanacağını düşünecek kadar temiz kalpli misin?

  • Kaleci Saçlı Forvet  (11.08.22 12:13:55)
Millet Meclisi ve Milletvekilleri (kelimenin anlamına dikkat) bu iş için var zaten.
Bu tip talepler ve şikayetler usülüne göre gelsin diye.

Bu nedenle gereksiz bir fikir.

Ancak, bizim gibi ülkelerde çok iş yapar, politikacılar ve başkanlar çok beğenir. Reklamını yaparlar.
  • burfak  (11.08.22 12:33:13)
Hocam zaten sorun gücün tek bir kişide toplanmış olması ve çözümün tek kişide olması değil mi ? Bir kişi ülkenin kaldırım taşının nasıl döşeneceğinden, eğitim politikalarına, orman yangınlarına kadar son söz sahibi olamaz

Geçen gün ibrahim kalın sanırım, orman yangını cumhurbaşkanımızın talimatıyla söndürüldü dedi

E kurumlar neden var benim dediğim de aslında senin dediğine geliyor
  • freebird5406_2  (11.08.22 13:39:24)
Bu fikrin temeli otoritenin insanların yaşadığı sorundan haberdar olmaması üzerine kurulu. Yani bu fikrin sahibinin bu şekilde düşünüyor olması beklenir en azından.

O zaman şu soru akla geliyor, otorite sahibi yönetimi altındaki kişilerin sorunlarını öğrenebileceği bir mekanizma olmadığı için mi bu sorunlardan haberdar değil? Eğer sorun bu değilse onun sorunlardan haberdar olmasını engelleyen bir şey mi var?

Eğer böyle bir mekanizma olmadığını düşünüyorsak sorunu bambaşka bir bağlamda ele almamız gerekir. Örneğin başka devlet yöneticilerinin sahip olup da sizin sorunları ulaştırmak istediğiniz yöneticinin sahip olmadığı ne var?

Eğer sorunları öğrenmesine engel olan bir etken varsa bu uygulamanın bu engelle karşılaşmayacağını ve doğrudan yöneticiye ulaşmasını garanti edecek ne var? Ya da bu çözümü garantileyen bu şey niçin hali hazırda bulunan mekanizmalara uygulanamuyor?

Fikriniz zaten var olan yazılı iletişim metodlarını geliştirici ve modernize edici bir fikir, ancak ben şahsen çözümü olmayan bir konuya çözüm üreteceğini düşünmüyorum. Çünkü elimizdeki mekanizmalarla da otorite sahibinin halkın sorunlarından haberdar olması zaten mümkün. Elimizdeki mekanizmaların işe yaramadığını düşünüyorsanız, o zaman sizin uygulamanız da yaramaz.
  • akhenaten  (11.08.22 15:04:57)